Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30, w godzinie łaski – w czasie, w którym wg objawień Matki Bożej wypraszane jest wyjątkowo wiele łask, odmówimy część Różańca Świętego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Także dzisiaj, od godz. 16.15, na różańcu, w intencjach polecanych przez naszych parafian, modlić się będą młodzi ludzie z Akademii Młodzieżowej. Intencje można zapisywać na kartkach i wrzucać do skrzyneczki pod chórem.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie Seminarium Odnowy Wiary. Serdecznie zapraszamy.

Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w roratach – adwentowych Mszach św. wotywnych o Matce Bożej. Odprawiamy je w dni powszednie o godz. 6.30. Słowa szczególnej zachęty kierujemy do dzieci. Prosimy o przychodzenie z lampionami lub świecami zabezpieczonymi przed rozlewaniem się wosku.

W tym tygodniu Lectio divina – rozważane Słowa Boże przewidzianego na przyszłą niedzielę – odbędzie się w piątek o godz. 17.00 w kościele.

Nasze parafialne rekolekcje adwentowe rozpoczną się w przyszłą niedzielę. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.30, a młodzież na Eucharystię o godz. 19.00; na pozostałych Mszach św. głoszone będą tzw. nauki ogólne. Rekolekcje poprowadzi o Waldemar Grubka, były proboszcz parafii na Poczekajce.

Chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną kapłani odwiedzą w sobotę po rekolekcjach, tj. 21 grudnia. Adresy można już zgłaszać w zakrystii bądź w kancelarii.

Wiele rodzin nie otrzymało jeszcze opłatków wigilijnych i najnowszego numeru naszej gazety parafialnej „Ku Wspólnocie”. Bardzo prosimy o zabranie opłatków i gazety z zakrystii ministranckiej i dostarczenie ich swoim sąsiadom.

Pod chórem rozprowadzane są świece „Caritas”. Nabywając je pomagamy najuboższym dzieciom. Postarajmy się, aby taka świeca znalazła się na każdym wigilijnym stole.

Prosimy także o pomoc w przygotowaniu świątecznych paczek żywnościowych dla naszych najuboższych parafian. Ofiary na ten cel można składać w zakrystii i w kancelarii albo wrzucać do skarbony pod chórem.

Przed kościołem zbierane są do puszek ofiary na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Zechciejmy wesprzeć katolików żyjących za naszą wschodnią granicą, w byłych republikach radzieckich.

W najbliższą sobotę i niedzielę przeprowadzona będzie zbiórka makulatury.

Jak zawsze zachęcamy do nabywania i czytania „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” oraz innej prasy katolickiej.

Zachęcamy także do odwiedzenia naszego parafialnego sklepiku. Można tam kupić dewocjonalia, karty świąteczne, kalendarze, czasopisma katolickie, a także książki, które mogą być dobrym prezentem pod choinkę.

Komentarze zostały wyłączone.