1. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Są one przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium Duchownego.
 2. Dzisiaj o godz. 16.00 w kościele odbędzie się konferencja różańcowa i zmiana tajemnic, a o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencjach różańcowych.
 3. Schola młodzieżowa zaprasza dzisiaj, a także w dwie kolejne niedziele na czuwania modlitewne pod tytułem „Adwentowe porządki”, których celem jest duchowe przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia. Spotkania rozpoczynać się będą o godz. 20.00.
 4. W ramach cyklu „Poniedziałki z duchowością chrześcijanką” jutro kazanie wygłosi dominikanin, o. Grzegorz Kluz. Zapraszamy na Eucharystię o godz. 18.00.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź będzie podczas Mszy św. porannych oraz po południu po nabożeństwie pokutnym, które rozpocznie się o godz. 16.00. Wieczorem będą dwie Msze św. – o godz. 17.00 dla dzieci i o 18.00.
 6. W najbliższa sobotę, 8 grudnia, przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. sprawowane będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00 (w intencjach zbiorowych) i o godz. 17.00. Będzie także Eucharystia o godz. 19.00, ale już z drugiej niedzieli adwentu.
 7. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w roratach – adwentowych Mszach św. wotywnych o Matce Bożej. Odprawiać je będziemy w dni powszednie o godz. 7.00. Przed Mszą św. roratnią, o godz. 6.30, śpiewać będziemy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 8. Ponawiamy apel i zachętę do wstępowania w szeregi naszego chóru parafialnego. Próby odbywają się w środy i piątki o godz. 19.00. Wszelkich informacji o chórze i jego działalności można zasięgnąć u p. organisty.
 9. W tym tygodniu „Lectio divina” nie będzie.
 10. W przyszłą niedzielę, 9 grudnia, pod patronatem ks. abpa Stanisława Budzika już po raz piąty odbędzie się Orszak Świętego Mikołaja. O godz. 13.00 w kościele oo. dominikanów sprawowana będzie uroczysta Eucharystia, a następnie barwny korowód przejdzie ulicami miasta do kościoła św. Mikołaja na Czwartku. Szczegóły na stronach Orszaku i plakatach.
 11. Pod chórem można już nabyć świece „Caritas”. Są tam do kupienia także nasze parafialne kalendarze. Przypominamy, że dochód ze sprzedaży tych kalendarzy przeznaczymy na zakup nowej monstrancji na czwartkowe adoracje Najświętszego Sakramentu.
 12. Ofiarami złożonymi do skarbony pod chórem możemy wesprzeć Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz akcję przygotowania paczek świątecznych dla najuboższych parafian, natomiast w zakrystii i w kancelarii parafialnej przyjmujemy ofiary na upominki mikołajkowe dla dzieci.
 13. Po Mszy św. o godz. 7.00 poświęcone zostały opłatki wigilijne. Bardzo prosimy o dostarczenie ich wraz ze świątecznym numerem gazety parafialnej „Ku Wspólnocie” swoim sąsiadom. Opłatki oraz gazetę można pobrać z zakrystii ministranckiej. Za podjęty trud z góry serdecznie dziękujemy.
 14. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej – „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” oraz innych czasopism. W zakrystii można nabyć także Dziennik Medytacji „Słowow Życia” na rozpoczynający się miesiąc.

Komentarze zostały wyłączone.