1. Serdecznie dziękujemy o. Wiesławowi Zielonce ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej za wygłoszone Słowo Boże. Po Mszy św. o. Wiesław rozprowadzał będzie kalendarze misyjne – nabywając je wspieramy działalność misyjną oo. oblatów.
 2. Dzisiaj o godz. 18.00 w sali konferencyjnej odbędzie się spotkanie formacyjne dla rodziców kandydatów do bierzmowania.
 3. We wtorek o godz. 19.00 w kościele dolnym sprawowana będzie Msza św. w intencji kobiet organizowana przez osoby związane z portalem urzekająca.pl. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. Członków Grupy Modlitewnej św. o Pio oraz wszystkich czcicieli tego świętego zapraszamy na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w piątek, 30 listopada, o godz. 16.30 w sali św. Wawrzyńca; o godz. 18.00, w kościele, sprawowana będzie Msza św. w intencjach zbiorowych.
 5. Najbliższa sobota jest pierwszą sobotą miesiąca. Nabożeństwo fatimskie z procesją światła odprawimy o godz. 17.00. Pół godziny przed nabożeństwem fatimskim, czyli o godz. 16.30, będzie Lectio divina.
 6. Przypominamy, że w najbliższą sobotę i niedzielę w naszej parafii odbędą się rekolekcje „Talitha kum” organizowane przez Wspólnotę Przymierze Miłosierdzia, zajmującą się ewangelizacją oraz pomocą ubogim. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 będzie konferencja różańcowa, a o godz. 17.00 sprawowana będzie Msza św. w intencjach różańcowych.
 8. We wtorek w parafii Wieczerzy Pańskiej odbędzie się spotkanie z ks. Sławomirem Kostrzewą poświęcone duchowym zagrożeniom małżeństwa i rodziny oraz sposobom ich przezwyciężania. Spotkanie poprzedzi Eucharystia, która rozpocznie się o godz. 18.00. Szczegóły na plakacie.
 9. Dzisiaj o godz. 17.00 w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbędzie się Wielki Koncert Charytatywny, z którego dochód przeznaczony będzie na leczenie i rehabilitację 3-letniej Marysi Szlązak, chorej na nowotwór móżdżku. Bilety można nabyć za pośrednictwem strony internetowej lub przed koncertem w kasie Centrum.
 10. Dzisiaj w ramach akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” można przekazać dary dla potrzebujących rodzin. Punkt zbiórki – samochód, w którym przyjmowane są dary – znajduje się na parkingu obok kościoła.
 11. Bardzo gorąco zachęcamy do śpiewania w naszym chórze parafialnym. Chór w tym tygodniu rozpocznie pracę nad kolędami – przyjemnym i niezbyt trudnym repertuarem – to bardzo dobry moment do rozpoczęcia przygody z muzyką wielogłosową nawet dla osób, które jeszcze nigdy nie śpiewały w chórze. Serdecznie zapraszamy obdarzonych słuchem muzycznym uczniów szkół średnich, studentów, młodzież pracującą a także nieco starsze osoby. Próby odbywają się w środy i piątki o godz. 19.00 w sali św. Cecylii.
 12. Zainteresujmy się prasą katolicką. Pod chórem można nabyć „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, a w naszym sklepiku także inne czasopisma i książki religijne. W dzisiejszym „Gościu” zamieszczony jest między innymi obszerny wywiad z naszym ks. Proboszczem. Zachęcamy do nabywania i lektury.

Komentarze zostały wyłączone.