Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

Rozpoczynamy Adwent – czas radosnego przygotowania do świętowania Tajemnicy Wcielenia Syna Bożego. Zapraszamy na Msze św. roratnie, które odprawiać będziemy w dni powszednie o godzinie 6.30. Przeżywać je będziemy w specjalnej oprawie światła – znaku naszego czuwania i gotowości na spotkanie z przychodzącym Bogiem. Prosimy zatem przynosić ze sobą lampiony lub świece zabezpieczone przed rozlewaniem się wosku.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek wyspowiadać się będzie można podczas Mszy św. porannych oraz po południu, po nabożeństwie pokutnym, które rozpocznie się o godz. 16.00. Wieczorem w piątek będą dwie Msze św. – o godz. 17.00 dla dzieci i o 18.00. W sobotę nabożeństwo fatimskie odprawimy o godz. 17.00.

We wtorek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja, patrona naszego ks. Proboszcza. Prosimy o modlitwę w intencji ks. prob. Andrzeja, szczególnie w dniu Jego imienin. O godz. 6.30 i 18.00 odprawione będą Msze św. w intencji ks. Andrzeja – zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Wszystkie panie zapraszamy w najbliższy wtorek na Mszę św. sprawowaną w ich intencji o godz. 18.00. Po Eucharystii będzie spotkanie formacyjne.

Młodzież zapraszamy w czwartek na godz. 19.00 do kościoła dolnego na Mszę św. w intencji rozeznania powołania życiowego oraz w intencji znalezienia dobrego męża, dobrej żony. Po Eucharystii będzie konferencja o rozeznaniu powołania, a następnie spotkanie w salach Centrum Duszpasterstwa Młodzieży

W poprzednią niedzielę zostały poświęcone opłatki wigilijne. Z powodu pandemii opłatki nie będą roznoszone po domach. Poświęcone opłatki można nabyć dzisiaj i w kolejne niedziele pod chórem, a w dni powszednie w zakrystii i w kancelarii.

Z powodu pandemii w tym roku w ramach kolędowej wizyty duszpasterskiej kapłani odwiedzą tylko te rodziny, które zadeklarują chęć przyjęcia kolędującego księdza. Można to uczynić wypełniając formularz internetowy lub wypełniając kartę zgłoszeniową, którą należy złożyć w zakrystii (karty są wyłożone pod chórem) bądź zapisując się osobiście w zakrystii lub w kancelarii. Dzień przed kolędą o godz. 18.00 w kościele zostanie odprawiona Msza święta w intencji rodzin, które będą odwiedzone następnego dnia. Wszyscy kapłani odwiedzający mieszkania będą zaszczepieni i będą w maseczkach. Prosimy również parafian o nałożenie maseczek na czas trwania wizyty duszpasterskiej.

Zachęcamy do włączenia się w zapowiadaną tydzień temu akcję „Paczuszka dla Maluszka”. Po prawej stronie z tyłu kościoła stoi choinka, pod którą można składać paczki z artykułami higienicznymi dla dzieci, takimi jak: pieluszki, proszki i płyny do prania, kremy, szampony, mydła, oliwki, itp. Na choince zawieszone są bombki zawierające szczegółowe informacje o akcji. Zabranie bombki oznacza gotowość do złożenia paczki. Wszystkie paczki zostaną przekazane potrzebującym dzieciom. Akcja trwać będzie przez cały Adwent. Za przyniesione dary z góry serdecznie dziękujemy.

Zainteresujmy się prasą katolicką. „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego” można nabyć pod chórem, a inne czasopisma w zakrystii i w naszym parafialnym sklepiku.

Komentarze zostały wyłączone.