Serdecznie dziękujemy o. Wiesławowi Zielonce ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej za dzisiejszą posługę w naszej parafii i głoszenie Słowa Bożego. Po Mszy św. o. Wiesław rozprowadzał będzie kalendarze misyjne – nabywając je wspieramy działalność misyjną oo. oblatów.

W ramach obchodów Dni Młodych przeżywanych w diecezjach, dzisiaj w naszej parafii będziemy gościć bpa Mieczysława Cisło. Ks. Biskup odprawi Mszę św. o godz. 19.00 i weźmie udział w wieczorze ewangelizacyjnym Silent Disco z Lubelską Szkołą Ewangelizacji Miriam.

W piątek, 26 listopada, o godz. 16.15 w sali konferencyjnej odbędzie się spotkanie formacyjne Grupy Modlitewnej św. o Pio. O godz. 18.00, w kościele, sprawowana będzie Msza św. wotywna o św. o. Pio.

Aby lepiej przygotować się do świąt Narodzenia Pańskiego, zapraszamy do włączenia się w inicjatywę „Zdrapka Adwentowa”. Zdrapka zachęca do głębszego duchowego przeżycia czasu Adwentu poprzez codzienne „zdrapywanie” i wykonywanie przewidzianych zadań. To bardzo dobra forma pracy nad sobą dla rodzin, dzieci i młodzieży, ale szczególnie dla przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz dla kandydatów do bierzmowania; może być świetnym prezentem dla dziecka, wnuka lub chrześniaka. Jedna zdrapka kosztuje 5 zł., a dochód przeznaczony jest na potrzeby Liturgicznej Służby Ołtarza. Zdrapki można nabyć pod chórem i w zakrystii.

Zachęcamy także do włączenia się w akcję „Paczuszka dla maluszka”, organizowaną przez Fundację Małych Stópek. Od przyszłej niedzieli na czas Adwentu z tyłu kościoła, przy zejściu do sklepiku, stanie choinka. Zawieszone na niej bombki będą zawierać szczegółowe informacje dotyczące akcji. Zabranie bombki oznacza gotowość do złożenia paczki przy choince lub przekazania darowizny na podane konto. Wszystkie paczki zostaną przekazane potrzebującym dzieciom.

Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej. „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego” można nabyć pod chórem, a inne czasopisma w zakrystii i w naszym parafialnym sklepiku. W sklepiku można kupić także ciekawe książki: „Sekrety dusz czyśćcowych” bł. Anny Katarzyny Emmerlich, „Słowo pouczenia” i „Myśli na każdy dzień” Alicji Lenczewskiej, pięknie ilustrowane książki dla dzieci: „Królowie Polski” i Dzieje naszej Ojczyzny” Joanny i Jarosława Szarków oraz figurki św. Michała Archanioła i różne dewocjonalia.

Za chwilę będą poświęcone opłatki na stół wigilijny. Z powodu pandemii w tym roku, podobnie jak w poprzednim, opłatki nie będą roznoszone po domach – będzie je można nabyć pod chórem.

Komentarze zostały wyłączone.