Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Są one przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium Duchownego.

Dzisiaj jest ostatnia niedziela miesiąca. Tradycyjnie Szkoła Ewangelizacji Miriam zaprasza na godz. 20.00, na kolejne uwielbienie połączone z modlitwą o uwolnienie miłości (Silent Disco). Temat dzisiejszego spotkania: „Przebaczenie które uwalnia”. Będzie transmisja online.

Rozpoczynamy Adwent – czas radosnego przygotowania do świętowania Tajemnicy Wcielenia Syna Bożego. Wzorem owocnego przeżywania tego czasu niech będzie Maryja. Zapraszamy zatem na adwentowe Msze św. wotywne o Matce Bożej, zw. Roratami, które odprawiać będziemy w dni powszednie o godz. 6.30. Prosimy o przynoszenie z sobą lampionów lub świec zabezpieczonych przed rozlewaniem się wosku. Po Mszy św. roratniej modlić się będziemy Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu NMP.

W piątki po wieczornej Eucharystii zapraszamy na adwentowe czuwania modlitewne – wraz z Maryją i wielkimi postaciami polskiego Kościoła oczekiwać będziemy na przyjście Pana. Osoby, które zechcą włączyć się w te czuwania za pomocą internetu, będą miały taką możliwość. Propozycję tę kierujemy w szczególności do tych, którzy ze względu na obowiązki zawodowe lub inne okoliczności nie będą mieli możliwości uczestnictwa w Roratach.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zachęcamy do gorliwej modlitwy w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek wyspowiadać się będzie można podczas Mszy św. porannych oraz po południu, po nabożeństwie pokutnym, które rozpocznie się      o godz. 16.00. Wieczorem w piątek będą dwie Msze św. – o godz. 17.00 (na nią zapraszamy przede wszystkim dzieci) i o 18.00. W sobotę o godz. 17.00 odprawimy nabożeństwo fatimskie z procesją światła.

Organizatorzy Różańca do Granic zapraszają na rozpoczynające się dzisiaj 33-dniowe rekolekcje internetowe „Oddanie 33”, przygotowujące do oddania się Panu Jezusowi przez Maryję. Szczegóły i zasady uczestnictwa znajdziemy na plakatach oraz na stronach internetowych Różańca do Granic.

Pod chórem można się zaopatrzyć w opłatki wigilijne. Prosimy o zabranie opłatków dla siebie i dla swoich rodzin, a może i dla sąsiadów, którzy sami po nie przyjść nie mogą. Przypominamy, że w tym roku opłatki nie będą roznoszone po domach.

Pod chórem można nabyć także świece Caritas. Zadbajmy, aby świeca taka znalazła się na każdym wigilijnym stole.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w kościele odbędzie się konferencja różańcowa i zmiana tajemnic, a o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencjach różańcowych.

Zachęcamy do nabywania i czytania „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” oraz innej prasy katolickiej.

Komentarze zostały wyłączone.