Dzisiaj o godz. 16.00 w kościele odbędzie się konferencja różańcowa i zmiana tajemnic, a o godz. 17.00 będzie Msza św. w intencjach różańcowych.

We wtorek przeżywać będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W naszym kościele Msze św. odprawiane będą o godz. 7.00 (po tej Eucharystii odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP), 8.30, 10.00 oraz wieczorem o godz. 17.00 i 19.00.

Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w roratach – adwentowych Mszach św. wotywnych o Matce Bożej. Odprawiamy je w dni powszednie o godz. 6.30. Słowa szczególnej zachęty kierujemy do dzieci i prosimy, aby na Msze św. roratne przynosiły i składały w żłóbku serduszka z postanowieniami adwentowymi.

Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w roratach zapraszamy na adwentowe czuwania w piątki po wieczornej Eucharystii. Wraz z Maryją, rozważając słowa i nauczanie wielkich postaci polskiego Kościoła będziemy się przygotowywać na przyjście Pana.

Nasze parafialne rekolekcje adwentowe rozpoczną się w przyszłą niedzielę. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.30, a młodzież na Eucharystię o godz. 19.00; na pozostałych Mszach św. głoszone będą nauki ogólne. Rekolekcje poprowadzi ks. Paweł Bartoszewski. Szczegółowy program rekolekcji na kolejne dni podamy za tydzień.

Pod chórem kapłani rozprowadzają opłatki wigilijne. Bardzo prosimy o zabranie opłatków dla siebie, swoich bliskich, sąsiadów. Przypominamy, że w tym roku opłatki nie będą roznoszone po domach w takiej formie, jak w poprzednich latach.

Pod chórem można także kupić świece „Caritas”. Nabywając je pomagamy najuboższym dzieciom. Postarajmy się, aby taka świeca znalazła się na każdym wigilijnym stole.

Do skarbony przy głównych drzwiach kościoła można składać ofiary na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Zechciejmy wesprzeć katolików żyjących za naszą wschodnią granicą.

Jak zawsze zachęcamy do czytania i rozważania Słowa Bożego, a także do lektury „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” oraz innej prasy katolickiej.

Komentarze zostały wyłączone.