Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00 rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Józefa, patrona naszej parafii. W dni powszednie odprawiać ją będziemy po Mszy św. wieczornej, a w przyszłą niedzielę – tak jak dzisiaj, po Eucharystii o godz. 17.00.

Także dzisiaj, podczas Mszy św. o godz. 19.00 o. Ksawery Knotz, kapucyn, rozpocznie rekolekcje poświęcone tematowi miłości narzeczeńskiej i małżeńskiej. Na kolejne spotkania rekolekcyjne zapraszamy jutro, we wtorek i środę, także na godz. 19.00.

Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. Gorzkie żale odprawiamy w środy i soboty po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 18.00, zaś drogę krzyżową w piątki – o godz. 16.00 dla dzieci, o godz. 17.00 dla dorosłych i o godz. 19.00 dla młodzieży. Przypominamy, że za odprawienie drogi krzyżowej można uzyskać odpust zupełny. Jeden raz w ciągu każdego tygodnia Wielkiego Postu można uzyskać odpust zupełny także za pobożne uczestnictwo w nabożeństwie gorzkich żalów.

Zachęcamy także do częstszego praktykowania uczynków pokutnych: postu, uczynków miłosierdzia i jałmużny. Jałmużnę postną można składać do skarbony pod chórem.

Zamężne panie, które chcą przyjrzeć się swojej relacji z samą sobą i ze światem, a przede wszystkim relacji małżeńskiej zapraszamy na dwudniowe warsztaty dla żon, które odbędą się w naszej parafii w dniach 16 – 17 marca, tj. w najbliższą sobotę i niedzielę, w godzinach od 9.00 do 14.00. Warsztaty będą okazją do pracy nad swoimi potrzebami, emocjami i sposobem komunikacji oraz zachętą do zadbania o siebie i budowania bliskiej, relacji z mężem. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła. Koszt uczestnictwa wynosi 50 zł.

Za tydzień zapraszamy na koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu Violi Brzezińskiej, znanej artystki spośród wykonawców muzyki chrześcijańskiej. Koncert odbędzie się o 18.00. Wstęp jest wolny. Z powodu koncertu w przyszłą niedzielę gorzkie żale będą o godz. 16.30.

W najbliższy weekend przeprowadzona będzie zbiórka makulatury. Kontener ustawiony będzie obok śmietnika, przy wjeździe na parking parafialny.

Bieszczadzka Pracowania Ikon Krzyża Świętego, działająca przy parafii Matki Bożej Różańcowej serdecznie zaprasza na kolejną edycję warsztatów ikonopisarskich, które poprowadzi p. Dorota Filip z Sanoka. Odbędą się one w dniach 28 – 31 marca w Bibliotece Publicznej nr 35 przy ul. Bursztynowej. Więcej na temat warsztatów można dowiedzieć się w bibliotece, bądź pod numerem telefonu podanym na plakacie.

Komentarze zostały wyłączone.