OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Włączmy się w głębokie przeżycie czasu wielkiego postu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele Drogi Krzyżowe: 16:00 dla dzieci, 17:00 dla dorosłych, 19:00 dla młodzieży, a Gorzkie Żale w niedziele o godz. 18:00 i w środy o godz. 17:30.

2. Kobieca Przestrzeń zaprasza na Msze Świętą we wtorek o godz. 18:00 a po niej na spotkanie w Sali Miłosierdzia Bożego. W najbliższa sobotę odbędzie się także dzień skupienia dla kobiet. Więcej informacji na stronie parafialnej i na facebooku Kobiecej Przestrzeni.

3. W najbliższą środę, 1 marca, przypada święto państwowe (od 2011 r.): Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej ojczyzny.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru miłosierdzia Bożego. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. Spowiedź pierwszopiątkowa podczas Mszy Świętych porannych i w czasie nabożeństw Drogi Krzyżowej. W sobotę powierzymy naszą wspólnotę, każde rodzące się w niej i godnie kończące się życie Niepokalanemu Sercu Maryi – najlepszej z Matek. Nabożeństwo Fatimskie z procesją światła
o godz. 17:00.

5. Centrum Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza w czwartek na Mszę Świętą w kościele dolnym o godz. 19:00. W każdy pierwszy czwartek miesiąca młodzi modlą się o wybór drogi życiowej.

6. W przyszłą sobotę o godz. 10:00 zapraszamy na zbiórkę ministrantów i chłopców, którzy chcą służyć przy ołtarzu Pańskim. Więcej informacji u księdza Zbigniewa.

7. Przyszła – druga niedziela Wielkiego Postu w całym Kościele jest obchodzona jako Niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

8. Zachęcamy do karmienia się Bożym Słowem, dobrą książką i prasą katolicką.

9. Szkoła Podstawowa nr 29 im. Adama Mickiewicza w Lublinie prowadzi zapisy do klas I na rok szkolny 2023/2024r. Rekrutacja dla kandydatów z obwodu szkoły. Termin: od 27 lutego 2023 do 13 marca 2023. Rekrutacja na wolne miejsca dla kandydatów spoza obwodu szkoły. Termin: od 21 marca 2023 do 28 marca 2023r. Szczegóły rekrutacji w zakładce Rekrutacja na stronie internetowej szkoła www.sp29.lublin.eu . DZIEN OTWARTY SZKOŁY – sobota 4 marca 2023r. godz. 10.00 – 12.00 .    

Komentarze zostały wyłączone.