OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziękujemy diakonowi Mikołajowi za posługę Słowa Bożego i za ofiary, które złożyliśmy na potrzeby naszego Metropolitalnego Seminarium Duchownego. Pamiętajmy w modlitwie o nowe powołania i za powołanych.

2. Dziś o 16.00 odbędzie się konferencja różańcowa i zmiana tajemnic różańcowych w kołach Żywego Różańca.

3. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas Wielkiego Postu przeżywali z jak największym pożytkiem. Nabożeństwa dróg krzyżowych w piątki: 16:00 dla dzieci, 17:00 dla dorosłych, 19:00 dla młodzieży. Nabożeństwa Gorzkich Żali w środy o godz. 17:30 i w niedziele o godz. 18:00. Wszystkich zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach. Nie lekceważmy i nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia, pogłębienia naszej komunii z Bogiem.

4. W Kościele powszechnym przeżywamy Niedzielę Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy tę Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Do skarbony przy wyjściu z kościoła składamy ofiary na dzieło pomocy „Ad Gentes”.

5. W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet! Wszystkim Niewiastom życzymy otwartości na Boże działanie i zapatrzenie się w przykład Najświętszej Maryi Panny. Podczas wieczornej Mszy świętej ku czci św. Józefa będziemy modlić się w intencji wszystkich Kobiet.

6. W piątek 10 marca rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością
św. Józefa – Patrona naszej wspólnoty. Zapraszamy na nowennę przed odpustem w dni powszednie po Mszach św. o godz. 18:00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17:00.
W tym roku Uroczystość odpustową będziemy obchodzić 20 marca z racji liturgicznego obchodu Wielkiego Postu.

7. W przyszłą niedzielę dzień skupienia dla narzeczonych. Przygotowujących się do małżeństwa zapraszamy na modlitewne spotkanie do kościoła dolnego na godz. 15:00. Pragniemy poinformować, że dzień skupienia dla narzeczonych w kwietniu odbędzie się wyjątkowo w trzecią niedzielę miesiąca – 16 kwietnia. Nauki przedmałżeńskie odbywają się we czwartki o godz. 19:00 w Sali św. Józefa.

8. Już dzisiaj zapraszamy członków Rady Parafialnej na spotkanie w niedzielę 26 marca o godz. 16:00 w sali konferencyjnej.

9. Zachęcamy do uczestnictwa w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która wyruszy 17 marca 2023 o godz. 19:00. Więcej informacji na stronie internetowej tego wydarzenia: https://edk.lublin.pl/

10. Członkowie wspólnot neokatechumenalnych, którzy od 18 lat formują się przy naszej parafii, zapraszają na nieszpory i publiczne wyznanie wiary, które będzie odbywać się we czwartki i poniedziałki o godz. 19.00 w kościele. Zapraszamy, aby posłuchać jak Bóg przemieniał ich życie. Szczegółowe daty na plakatach.

11. W najbliższą sobotę 11 marca wspólnota Przymierze Miłosierdzia zaprasza na jednodniowe warsztaty RUAH. Zaproszone są osoby powyżej 30 r. życia. Przekażmy tę informację bliskim nam osobom, które tracą bądź straciły wiarę i odeszły od Kościoła. Zapisy do wtorku, więcej informacji na plakacie wywieszonym w gablocie oraz Faceboku wspólnoty.

12. Pamiętajmy o lekturze Słowa Bożego i prasie katolickiej.

Komentarze zostały wyłączone.