1. Dzisiaj o godz. 18.00 w kościele dolnym odbędzie się spotkanie formacyjne dla rodziców kandydatów do bierzmowania.
 2. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w roratach. Odprawiamy je w dni powszednie o godz. 7.00. Na pół godziny przed Mszą św. roratnią śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Na roraty w najbliższą sobotę zapraszamy szczególnie dzieci. Niech każde z nich przyniesie własnoręcznie wykonane kartonowe serce, na którym niech wypisze swoje dobre uczynki z czasu adwentu. Serca te złożone będą w darze ołtarza, a potem przy żłóbku.
 3. We wtorek, 11 grudnia, o godz. 19.00 sprawowana będzie Msza św. dla kobiet organizowana przez wspólnotę urzekająca.pl. Zapraszamy wszystkie panie.
 4. Ruch Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata „Maitri” zaprasza w piątek, wyjątkowo już na godz. 16.00, najpierw na spotkanie formacyjne w sali konferencyjnej, a następnie na wspólnotową Mszę św.. Na spotkaniu będzie okazja do podjęcia adopcji serca.
 5. W tym tygodniu „Lectio divina” będzie w piątek o godz. 17.00.
 6. Nasze parafialne rekolekcje adwentowe rozpoczną się w przyszłą niedzielę. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.30, a młodzież na Eucharystię o godz. 19.00; na pozostałych Mszach św. głoszone będą nauki ogólne. Rekolekcje poprowadzi ks. Krzysztof Kwiatkowski.
 7. W związku z rekolekcjami, dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz ich rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.30 w kościele górnym – nie będzie Eucharystii w kościele dolnym.
 8. Chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną kapłani odwiedzą w sobotę po rekolekcjach, tj. 22 grudnia. Adresy można już zgłaszać w zakrystii i w kancelarii.
 9. Wiele rodzin nie otrzymało jeszcze opłatków wigilijnych i gazety parafialnej. Bardzo prosimy ofiarne osoby o zabranie opłatków i gazety z zakrystii ministranckiej i dostarczenie swoim sąsiadom. Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy.
 10. Przypominamy, że w dniach 9 – 16 lutego organizujemy zimowisko dla dzieci w Kluszkowcach u podnóża Gorców. Zapisy i wszelkie informacje w zakrystii oraz w kancelarii.
 11. Pod chórem można nabyć świece „Caritas” oraz nasze parafialne kalendarze.
 12. Zachęcamy do odwiedzenia naszego parafialnego sklepiku. Można tam kupić prasę katolicką, karty świąteczne, kalendarze, dewocjonalia oraz książki, które mogą być dobrym prezentem pod choinkę.
 13. Zachęcamy także do korzystania z naszej parafialnej biblioteki. Czynna jest w poniedziałki, środy i piątki, w godz. 16.00 – 17.45.
 14. Przed kościołem zbierane są do puszek ofiary na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Z góry serdecznie dziękujemy za wsparcie żyjących za wschodnią granicą naszych braci w wierze.
 15. W najbliższą sobotę i niedzielę przeprowadzona będzie zbiórka makulatury. Kontener ustawiony będzie na parkingu przy wjeździe od strony ul. Wallenroda.
 16. Harcerze zapraszają po Mszy św. na kiermasz ciast.
 17. Już po raz trzeci w hali „Globus” odbędzie się koncert kolęd „Betlejem w Lublinie”. Centrum Duszpasterstwa Młodzieży prowadzi nabór wolontariuszy. Osoby chętne prosimy o zgłaszanie się do biura Centrum, obok wejścia do dolnego kościoła. W Internecie można już nabywać bilety na ten koncert. Ponadto zachęcamy do wsparcia dzieła charytatywnego organizowanego przy okazji koncertu, jakim jest pomoc w leczeniu dwuletniej Marysi Szlązak chorej na nowotwór. Cegiełki na ten cel można nabyć także w biurze CDM.

Komentarze zostały wyłączone.