Dzisiaj jest pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 16.00 w kościele odbędzie się konferencja różańcowa, a o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencjach różańcowych.

W czwartek, 6 stycznia, przeżywać będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego, potocznie zwaną Świętem Trzech Króli. Porządek Mszy św. w naszym kościele będzie niedzielny. Po każdej Mszy św. błogosławione będą kadzidło i kreda. Przypominamy o obowiązku uczestniczenia w tym dniu w Eucharystii.

Wspólnota Domowego Kościoła serdecznie zaprasza wszystkich parafian i gości na Rodzinne Kolędowanie 6 stycznia, o godz. 14.00, w kościele. Szczegóły na plakacie w kruchcie kościoła.

Wszystkie dzieci (ale i dorosłych) zapraszamy także na Misyjne Kolędowanie przy Żłóbku, w piątek, 7 stycznia, po Mszy św. o godz. 18.00.

Spowiedź w pierwszy piątek miesiąca podczas Mszy św. porannych oraz po nabożeństwie pokutnym, które rozpocznie się o godz. 16.00. Wieczorem będą dwie Msze św. – o godz. 17.00 i 18.00.

Gorąco zachęcamy, szczególnie młodzież oraz rodziny z małymi dziećmi, do wzięcia udziału w organizowanym w Uroczystość Objawienia Pańskiego Orszaku Trzech Króli. Rozpocznie go Eucharystia sprawowana w archikatedrze o godz. 10.00, po której orszak przejdzie na Plac Zamkowy.

Spotkanie opłatkowe Grupy Modlitewnej św. o. Pio odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w Sali konferencyjnej.

Skupienie przedślubne dla narzeczonych odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w kościele dolnym.

Kontynuujemy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Przypominamy, że w tym roku przebiega ona dwuetapowo. Pierwszego dnia wieczorem sprawowana jest Msza św. i specjalne nabożeństwo w intencji wszystkich parafian mieszkających przy danej ulicy, a na drugi dzień kapłani odwiedzają rodziny mieszkające przy tej ulicy, ale tylko te, które zgłosiły chęć przyjęcia kolędującego księdza w swoim domu.

Porządek wizyty:

– ul. Zana i Żarnowiecka w poniedziałek, 3 stycznia, od godz. 17.00; Msza św. dzisiaj o godz. 17.00.

– ul. Emancypantek, Faraona i Ochockiego we wtorek, 4 stycznia, od godz. 17.00; Msza św. w poniedziałek, 3 stycznia, o godz. 18.00.

– ul. Pozytywistów i Rzeckiego w środę, 5 stycznia, od godz. 17.00; Msza św. we wtorek, 4 stycznia, o godz. 18.00.

– ul. B. Chrobrego, B. Śmiałego, Filaretów, Gliniana, Hryniewieckiego i Piastowska, w sobotę, 8 stycznia, od godz. 10.00; Msza św. w piątek, 7 stycznia, o godz. 18.00.

– ul. Kazimierza Wielkiego, Leszka Czarnego i Mieszka I w poniedziałek, 10 stycznia, od godz. 17.00; Msza św. w niedzielę, 9 stycznia, o godz. 17.00.

Plan całej wizyty wywieszony jest pod chórem. Bardzo prosimy, aby osoby przyjmujące księdza w swoich domach na czas wizyty założyły maseczki.

Komentarze zostały wyłączone.