1. Dzisiaj, w ostatnim dniu oktawy Zmartwychwstania Pańskiego przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego. O 15.00, w godzinie miłosierdzia, odprawimy dodatkową Mszę św.. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Przypominamy, że dzisiaj każdy wierny, który jest w stanie łaski uświęcającej, weźmie udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia, przyjmie Komunię św. i pomodli się w intencjach polecanych przez papieża może dostąpić łaski odpustu zupełnego.
  2. Także dzisiaj, o godz. 16.00, odbędzie się konferencja różańcowa i zmiana tajemnic, a o godz. 17.00 sprawowana będzie Msza św. w intencjach różańcowych.
  3. Jutro przeżywać będziemy, przeniesioną z 25 marca, uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W naszym kościele Msze św. Odprawiane będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00 oraz o 17.00 i 19.00. Tradycyjnie w tym dniu będzie można podjąć się duchowej adopcji dziecka poczętego. Na stołach pod chórem wyłożone są deklaracje. Osoby, które podejmą się adopcji prosimy o zabranie tej deklaracji, wypełnienie jej i przyniesienie na jutrzejszą Eucharystię.
  4. Ruch Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata „Maitri” zaprasza w najbliższy piątek na Mszę św. o godz. 17.00 w kościele dolnym, a następnie na spotkanie formacyjne w sali konferencyjnej.
  5. W piątek o godz. 17.00 w kościele odbędzie się kolejna Lectio Divina, której celem jest przygotowanie do owocnego słuchania Słowa Bożego podczas Eucharystii w przyszłą niedzielę. Serdecznie zapraszamy.
  6. Jest jeszcze kilka miejsc na parafialną pielgrzymkę do Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny w dniach 28 kwietnia – 5 maja. Zapisać się można w zakrystii lub w kancelarii. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 w sali konferencyjnej odbędzie się spotkanie organizacyjne dla uczestników tej pielgrzymki.
  7. W dniach 25 czerwca – 4 lipca organizujemy parafialne kolonie dla dzieci. W tym roku odbędą się one w Kluszkowcach nad Zalewem Czorsztyńskim, u podnóża Gorców. Zachęcamy do uczestnictwa. Szczegóły na plakatach oraz na stronie internetowej naszej parafii.
  8. XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Lublinie, popularnie zwane Biskupiakiem, zaprasza uczniów kończących w tym roku gimnazja na Dzień Otwartych Drzwi, który odbędzie się w najbliższą środę, 11 kwietnia, i rozpocznie się o godz. 12.00. Podczas tego spotkania będzie można zapoznać się z ofertą szkoły na rok szkolny 2018/19. W związku z wygaszaniem gimnazjum została rozszerzona oferta klas licealnych. Szczegóły na stronie internetowej szkoły.
  9. Niedziela Miłosierdzia jest świętem patronalnym Caritas. Tradycyjnie już ofiarami składanymi do puszki wspieramy tę katolicką organizację charytatywną. W tym roku celem kwesty jest zebranie środków finansowych na działalność hospicyjną. Znakiem solidarności i podziękowania jest wręczany darczyńcy żonkil.
  10. Młodzież z KSM zaprasza po Mszy św. na kiermasz ciast. Dochód przeznaczony będzie na działalność Świetlicy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, do której uczęszczają najbardziej potrzebujące dzieci ze Śródmieścia i okolic. Zachęcamy do wsparcia.

Komentarze zostały wyłączone.