Dzisiaj, w ostatnim dniu oktawy Zmartwychwstania Pańskiego, przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 modlić się będziemy koronką do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 15.15 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Przypominamy także, że dzisiaj każdy wierny będący w stanie łaski uświęcającej, z sercem wolnym od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, który weźmie udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówi przed Najświętszym Sakramentem modlitwę „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga Ojca”, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego, może dostąpić łaski odpustu zupełnego.

Lubelska Szkoła Ewangelizacji Miriam zaprasza na Mszę św. o godz. 19.00, a po niej na kolejne czuwanie modlitewne i uwielbienie z cyklu Silent Disco.

Spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 19.00, w kościele dolnym. W im. ks. Michała serdecznie zapraszamy wszystkich przygotowujących się do przyjęcia tego sakramentu.

Wszystkie panie zapraszamy w najbliższy wtorek na Eucharystię o godz. 18.00, a po niej na spotkanie do sali Miłosierdzia Bożego.

Spotkanie formacyjne Grupy Modlitewnej o. Pio odbędzie się w najbliższy piątek, 29 kwietnia, o godz. 16.15 w sali konferencyjnej. O godz. 17.30, w kościele, będzie różaniec, a o 18,00 sprawowana będzie Msza św. wotywna o św. o. Pio. Serdecznie zapraszamy.

W sobotę, 7 maja, Grupa Modlitewna o. Pio organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Gołębiu. Wyjazd będzie ok. godz. 7.30, powrót w godzinach popołudniowych. W drodze powrotnej przewidziane jest zwiedzanie Kazimierza Dolnego. Zapisy dzisiaj i jutro po Mszach św. w zakrystii lub telefonicznie – numer dostępny w zakrystii.

Maturzystów zapraszamy na Mszę św., która sprawowana będzie w ich intencji w przyszłą niedzielę o godz. 10.00. Modlić się będziemy o Boże błog. i światło Ducha Świętego dla nich na czas rozpoczynających się niebawem egzaminów dojrzałości. Do wspólnej modlitwy zapraszamy także rodziców i krewnych tychże maturzystów.

W maju konferencja różańcowa i zmiana tajemnic w Kołach Różańcowych odbędzie się nie w pierwszą niedzielę miesiąca, ale 3 maja, w rocznicę powstania pierwszych Kół Różańcowych w naszej parafii.

Z początkiem maja zmieni się lokalizacja naszej kancelarii parafialnej. Od przyszłej niedzieli kancelaria będzie się mieściła na parterze plebanii (na tym poziomie co kościół), a wejście będzie od strony parkingu.

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego swoje święto patronalne obchodzi „Caritas”. Przed kościołem zbierane są do puszek ofiary na rzecz tej charytatywnej organizacji.

Zainteresujmy się prasą katolicką. Pod chórem ministranci rozprowadzają „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, a w zakrystii i w naszym sklepiku można nabyć także inne czasopisma.

Komentarze zostały wyłączone.