Rozpoczyna się maj – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Bardzo gorąco zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Matki Najświętszej. Zgodnie z naszą tradycją odprawiać je będziemy dwa razy dziennie – najpierw w kościele, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, w niedziele i święta o godz. 18.00, a w dni powszednie o godz. 17.30, i drugi raz przed figurą św. Józefa, codziennie o godz. 20.30. Z powodu nabożeństw majowych (i czerwcowych) Różaniec odmawiany codziennie na pół godziny przed wieczorną Eucharystią przez te dwa miesiące będzie już o godz. 17.00, w kościele dolnym, gdzie tą modlitwą będziemy kończyli adorację Najświętszego Sakramentu.

Przypominamy, że w poniedziałki, od godz. 19.00 do 21.00, w kościele dolnym przed Najświętszym Sakramentem modlimy się o pokój na Ukrainie.

We wtorek, 3 maja, przeżywać będziemy Uroczystość NMP Królowej Polski. W naszym kościele porządek Mszy św. będzie niedzielny. O godz. 16.00 odbędzie się konferencja różańcowa, a o 17.00 sprawowana będzie Msza św. w intencjach różańcowych.

Prosimy o wywieszenie flag narodowych na przypadający jutro, 2 maja, Dzień Flagi RP oraz na uroczystość Matki Bożej Królowej Polski.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek po południu będą dwie Msze św. – o godz. 17.00 dla dzieci i o 18.00. Spowiedź w piątek podczas Mszy św. porannych oraz po południu, po nabożeństwie pokutnym, które rozpocznie się o godz. 16.00. W sobotę nabożeństwo ku czci Matki Bożej rozpocznie się już o godz. 17.00. Najpierw odmówimy Różaniec, a następnie odśpiewamy Litanię Loretańską.

Młodzież zapraszamy w najbliższy czwartek na godz. 19.00 do kościoła dolnego na Mszę św. w intencji rozeznania powołania życiowego oraz w intencji znalezienia dobrego męża, dobrej żony. Po Eucharystii będzie wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, a następnie spotkanie integracyjne w salach Centrum Duszpasterstwa Młodzieży.

Kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców zapraszamy na spotkanie w najbliższy piątek o godz. 19.00 w kościele dolnym.

W piątek gościć będziemy w naszej parafii trzech braci z Taize, którzy w ramach Pielgrzymki Zaufania przez Ziemię odwiedzą także Lublin. O godz. 19.30 w kościele górnym bracia poprowadzą ekumeniczną modlitwę wieczorną. Po czuwaniu modlitewnym odbędzie się spotkanie integracyjne w salach CDM-u.

W przyszłą niedzielę podczas Eucharystii o godz. 10.00 i 13.00 dzieci z klas III pierwszy raz przystąpią do Komunii Świętej. Z powodu tych uroczystości Msza św. zbiorowa zostanie odprawiona o godz. 8.30, a Msza św. w intencji wszystkich parafian o godz. 11.30.

Przypominamy, że została przeniesiona kancelaria parafialna. Teraz znajduje się ona na parterze domu parafialnego (na tym poziomie co kościół), a wejście jest od strony parkingu/kościoła.

Zachęcamy do czytania i rozważania Słowa Bożego, szczególnie teraz, w Tygodniu Biblijnym, a także do lektury prasy katolickiej. „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego” można nabyć pod chórem, a inne czasopisma w zakrystii i w naszym parafialnym sklepiku.

Komentarze zostały wyłączone.