1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek, jak co tydzień, będzie całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu; zachęcamy do adoracji i modlitwy, szczególnie w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek spowiedź podczas Mszy św. porannych oraz po południu od godz. 16.00. W sobotę Nabożeństwo Fatimskie z procesją światła odprawimy o godz. o godz. 17.00. Lectio divina w tym dniu nie będzie.
  2. W tym tygodniu, we wtorek, środę i czwartek, przeprowadzone będą rekolekcje wielkopostne dla dzieci. Młodsze dzieci, do klasy III włącznie, zapraszamy codziennie na godz. 9.30, a uczniów klas od IV do VII na godz. 11.00. Środa będzie dniem spowiedzi. Dzieci, które odprawiają nowennę pierwszych piątków miesiąca, już w środę będą mogły przystąpić do spowiedzi i otrzymać wpis w książeczce (oczywiście w piątek powinny przyjąć Komunię św.).
  3. Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się we wtorek, po wieczornej Mszy św., w czytelni czasopism.
  4. Przypominamy, że w naszym kościele Gorzkie Żale odprawiamy w niedziele o godz. 18.00 oraz w środy i soboty po Mszy św. o godz. 18.00, zaś Drogę Krzyżową w piątki – o godz. 16.00 dla dzieci, o 17.00 dla dorosłych i o 19.00 dla młodzieży. Gorąco zachęcamy do kultywowania tych pięknych nabożeństw pasyjnych.
  5. W zakrystii przyjmujemy już zgłoszenia chętnych do indywidualnej, nocnej adoracji Najświętszego Sakramentu w czasie nabożeństwa „24 godziny dla Pana”, które celebrować będziemy w przyszłym tygodniu.
  6. Przypominamy o parafialnej pielgrzymce do Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny, w dniach 28 kwietnia – 5 maja. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Szczegółowy program pielgrzymki wywieszony jest w kruchcie kościoła oraz zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii.
  7. W przyszła niedzielę zbierane będą ofiary na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.
  8. Dzisiaj przed kościołem zbierane są do puszek ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny „Ad gentes”.
  9. Zainteresujmy się prasą katolicką. „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego” można nabyć pod chórem, a inne czasopisma w naszym parafialnym sklepiku.

Komentarze zostały wyłączone.