1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 19.00 rozpoczną się rekolekcje wielkopostne dla młodych, organizowane przez Centrum Duszpasterstwa Młodzieży. Kolejne spotkania będą jutro i we wtorek, także o godz. 19.00, wg. porządku, który zostanie podany dzisiaj wieczorem. Rekolekcje poprowadzi ks. Grzegorz Ogorzałek.
  2. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. Gorzkie Żale odprawiamy w środy i soboty po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 18.00, zaś Drogę Krzyżową w piątki – o godz. 16.00 dla dzieci, o godz. 17.00 dla dorosłych i o godz. 19.00 dla młodzieży. Dzieci, które z powodu zajęć w szkole nie mogą przyjść na godz. 16.00, zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17.00. Przypominamy, że za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny. Jeden raz w ciągu każdego tygodnia Wielkiego Postu można uzyskać odpust zupełny także za pobożne uczestnictwo w nabożeństwie Gorzkich Żalów.
  3. Zebranie zespołu redakcyjnego naszej gazety parafialnej „Ku Wspólnocie” odbędzie się jutro o godz. 19.00 w domu parafialnym.
  4. W ramach comiesięcznego spotkania formacyjnego, członków Grupy Modlitewnej św. o. Pio zapraszamy w najbliższy piątek do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej odprawianej o godz. 17.00.
  5. Przypominamy, że w okresie Wielkiego Postu Lectio Divina odbywają się w soboty, o godz. 17.00.
  6. W dniach 28 kwietnia – 5 maja br. planujemy parafialną pielgrzymkę do Bośni i Hercegowiny oraz Chorwacji. W programie: Medjugorie, Mostar, Dubrownik, Split, Trogir i Ludbreg, a także Wodospady Kravica i Jeziora Plitwickie. Szczegółowy program wywieszony jest w kruchcie kościoła; zamieszczony jest także na stronie internetowej naszej parafii. Zgłoszenia chętnych przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii.
  7. Na stołach pod chórem wyłożone są druki PIT-OP, dzięki którym można przekazać 1% podatku na Fundację „Nasza Przyszłość”. Bardzo gorąco zachęcamy do wsparcia.
  8. Dzisiaj o godz. 16.00 i 18.00 w kinie Grażyna wyświetlany będzie film biograficzny „Dwie korony” o św. Maksymilianie Kolbe. Jest to pierwszy film ukazujący nieznane dotąd powszechnie fakty z życia św. Maksymiliana, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej decyzji o oddaniu życia za współwięźnia w Auschwitz. Więcej informacji o filmie znajduje się na plakatach. Zachęcamy do obejrzenia tego filmu.

Komentarze zostały wyłączone.