OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W naszej wspólnocie rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe, które prowadzi o. Ireneusz Byczkiewicz, redemptorysta. We wszystkie dni rekolekcji Msze Święte z naukami rekolekcyjnymi będą odbywać się w godz. 6:30, 9:00, 11:00, 18:00, 19:30. Spowiedź przez wszystkie dni rekolekcji w kościele dolnym pół godziny przed każdą Mszą Świętą.

2. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy zgłoszenia osób chorych, do których udamy się z posługą sakramentalną przed świętami. Do chorych na osiedlu Marii Konopnickiej udamy się w piątek a na pozostałe osiedla w sobotę w godz. 10:00-14:00.

3. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Możemy zaopatrzyć się także w zdrapkę adwentową.

4. Dzisiaj rozpoczynamy też Kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny

5. A od piątku, 16 grudnia, zachęcamy do uczestnictwa w  nowennie do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. Nowennę w dni powszednie odprawiamy po Mszy Świętej wieczorowej a w niedzielę o 18:00.

6. W sobotę po Mszy Świętej Roratnej Domowy Kościół zaprasza dzieci na warsztaty świąteczne w przygotowaniu ozdób choinkowych. Przypominamy, że roraty sprawujemy w dni powszednie o godz. 6:30.

7. Został zakupiony nowy projektor multimedialny, który pomoże nam w modlitwie słowami pieśni.

8. W następną niedzielę na parkingu parafialnym ustawiony będzie kontener makulaturę.

Komentarze zostały wyłączone.