OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w rekolekcjach adwentowych i przystąpili do sakramentu pokuty i pojednania.

2. W tym tygodniu spowiadamy każdego dnia na Mszach świętych rano t.j. o 6.30 i o 8.00 oraz wieczorem o 18.00 (oprócz Wigilii). W środę, czwartek i piątek spowiedź zaczniemy już o 17.30

3. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z soboty, 24 grudnia, na niedzielę, 25 grudnia. Nie ma Mszy świętych o godz. 18.00 i 19.00. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

4. Plan wizyty duszpasterskiej umieszczony jest na stronie internetowej parafii i wywieszony jest pod chórem w kościele.

5. Po Mszach św. wieczorowych zachęcamy do wzięcia udziału w nowennie przed uroczystością Narodzenia Pańskiego. 24 grudnia nowenna będzie śpiewana o godz. 23.30.

6. W tym tygodniu będziemy obchodzili 40 rocznicę erygowania naszej parafii. Uroczystej Mszy Świętej o godz. 18.00, będzie przewodniczył ks. bp Adam Bab. Serdecznie zapraszamy.

7. W dni powszednie tego tygodnia o godz. 6.30 ostatnie roraty. Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tej Mszy Świętej wotywnej o Najświętszej Maryi Pannie.

8. W uroczystość Narodzenia Pańskiego i święto św. Szczepana w naszej parafii będzie następujący porządek Mszy Świętych : 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 17.00. Pamiętajmy, że w te dni nie ma Mszy świętych o godz. 19.00!

Komentarze zostały wyłączone.