1. Dzisiaj o godz. 18.00 w naszym kościele odbędzie się koncert pt. „Niech zabrzmi kolęda”. Aleksandra Bubicz-Mojsa, Mariola Zagojska i Robert Mojsa, przy akompaniamencie Agnieszki Schulz-Brzyskiej (fortepian) Magdaleny Maciąg (skrzypce), śpiewać będą kolędy, a także utwory patriotyczne i okolicznościowe nawiązujące do powstania styczniowego oraz rocznicy odzyskania niepodległości. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.
  2. Najbliższy piątek jest pierwszym miesiąca. Z tej racji po południu sprawowane będą dwie Msze św. – o godz. 17.00 (dla dzieci) i o 18.00. Spowiedź podczas Eucharystii porannych oraz po południu od godz. 16.00.
  3. W sobotę, 2 lutego, przeżywać będziemy święto Ofiarowania Pańskiego, potocznie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W naszym kościele Msze św. sprawowane będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00 (w intencjach zbiorowych) oraz po południu o 17.00 i 19.00, z tym, że o godz. 19.00 będzie już Eucharystia niedzielna. Ponieważ jest to pierwsza sobota miesiąca, o godz. 16.00 odprawimy nabożeństwo fatimskie z procesją światła. Nasza parafia dołączyła do grona parafii polskich, w których odprawiane są nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca.
  4. W tym tygodniu Lectio divina nie odbędzie się.
  5. Bardzo gorąco zachęcamy, szczególnie ludzi młodych, do śpiewania w naszym parafialnym chórze. Słowa szczególnej zachęty kierujemy do tych, którzy śpiewali wcześniej w jakichś chórach czy scholach, a także do tych, którzy już deklarowali gotowość zapisania się do naszego chóru. Dobiega końca okres kolędowy, chór rozpoczyna pracę nad nowym repertuarem – to bardzo dobry czas na wstąpienie w jego szeregi. Próby w środy i piątki o godz. 19.00 w sali św. Cecylii.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem można nabyć „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, a w naszym parafialnym sklepiku inne czasopisma. W sklepiku można kupić także gromnice.

Komentarze zostały wyłączone.