Trwa Nowenna do Bożego Narodzenia; zapraszamy na to piękne adwentowe nabożeństwo dzisiaj na godz. 18.00, a w poniedziałek, wtorek i środę po Eucharystii wieczornej. Zapraszamy także na ostatnie w tym roku roraty, które odprawiać będziemy do czwartku włącznie codziennie o godz. 6.30.

W czwartek, w wigilię Bożego Narodzenia, w naszym kościele nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

Zadbajmy o tradycyjną, polską, chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. Niech towarzyszy jej modlitwa za żywych i zmarłych członków naszych rodzin, czytanie fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Pana Jezusa, łamanie się opłatkiem i wspólny śpiew kolęd. Zachęcamy do zachowania tradycji i niepodawania na stół wigilijny potraw mięsnych i alkoholu.

W piątek przeżywać będziemy uroczystość Narodzenia Pańskiego. Nasze świętowanie rozpoczniemy w wigilijną noc. W tym roku wyjątkowo, z powodu ograniczonej liczby wiernych, którzy mogą uczestniczyć w liturgii, już o godz. 22.00 sprawowana będzie dodatkowa Msza św. z uroczystości. O godz. 23.30 odprawimy ostatni raz Nowennę do Bożego Narodzenia. Tradycyjnie o północy sprawowana będzie Msza św. zwana pasterką. W dzień Bożego Narodzenia Msze św. będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 17.00. Nie będzie Eucharystii o godz. 19.00!

W sobotę drugi dzień w oktawie Narodzenia Pańskiego – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Porządek Mszy św. będzie niedzielny, ale, podobnie jak w Boże Narodzenie, nie będzie Mszy św. o godz. 19.00.

W przyszłą niedzielę przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Małżonków, szczególnie tych obchodzących „okrągłe” jubileusze, a także rodziny z małymi dziećmi prosimy o przyjście do świątyni razem – po każdej Eucharystii będzie indywidualne błogosławieństwo rodzin i ich członków.

Kto jeszcze nie pojednał się z Bogiem w sakramencie pokuty, będzie to mógł uczynić do wigilii włącznie podczas Mszy św. porannych, a w poniedziałek, wtorek i środę także po południu, od godz. 17.00. Kapłani nie będą spowiadać w wigilię po południu ani w czasie świąt.

Od kilku dni całodzienne wystawienia Najświętszego Sakramentu mają miejsce na powrót w kościele dolnym. Gorąco zachęcamy do indywidualnej adoracji Pana Jezusa. Pod chórem wyłożony jest grafik adoracji; prosimy o wpisywanie się.

Akty chrztów zaplanowanych na święta oraz na przyszłą niedzielę prosimy spisać w poniedziałek, wtorek lub najpóźniej w środę, w godzinach pracy kancelarii, tj. od 16.00 do 18.00. W wigilię kancelaria będzie nieczynna. Jutro o godz. 19.00 odbędzie się ostatnia przed świętami konferencja przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

Kto jeszcze nie ma opłatków wigilijnych może się w nie zaopatrzyć na stoisku pod chórem lub w zakrystii. Można tam nabyć także świece „Caritas”; niech taka świeca płonąca na stole wigilijnym będzie wyrazem naszej wrażliwości i solidarności z najbiedniejszymi dziećmi.

Zadbajmy o odpowiednią lekturę na czas świąt. „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego” można kupić pod chórem, w zakrystii, a także w naszym parafialnym sklepiku, który wznowił swą działalność. W sklepiku są do nabycia także kartki świąteczne, kalendarze oraz książki religijne dla dzieci i dorosłych, które mogą być dobrym prezentem pod choinkę. W sklepiku przyjmowane są również zapisy na „Ewangelie z komentarzami na każdy dzień 2021 r.”

Komentarze zostały wyłączone.