Jutrzejsze spotkanie z duchowością chrześcijańską poświęcone będzie duchowości jezuickiej. Zapraszamy na wieczorną Eucharystię.

Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w majowych nabożeństwach ku czci Matki Bożej. Odprawiamy je w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 18.00 w kościele oraz codziennie o godz. 20.30 przed figurą św. Józefa.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od lat 6 wzwyż na pierwsze spotkanie powstającej przy naszej parafii grupy Oazy Dzieci Bożych. Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę o godzinie 17.30 w sali konferencyjnej, i należy na nie przyjść z rodzicami. Zachęćmy nasze dzieci do uczestnictwa w tej oazowej formie przygody z Jezusem i życiem chrześcijańskim.

Młode osoby z naszej parafii, które z formacją oazową miały już do czynienia        i przeżyły ją w sposób pełny, którym nadal ta formacja jest bliska, i które chciałyby poświęcić trochę swojego wolnego czasu dla innych prosimy o pilny kontakt    z ks. Tomaszem Niedziałkiem.

W tym tygodniu Lectio divina będzie w piątek o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich pragnących lepiej przygotować się do słuchania Słowa Bożego podczas Eucharystii w przyszłą niedzielę.

Wychowawcy i alumni Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie zapraszają na doroczny dzień skupienia dla członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium. Odbędzie się on w przyszłą niedzielę w gmachu Seminarium przy ul. Wyszyńskiego 6. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11.00.

Bardzo gorąco zachęcamy, szczególnie uczniów szkół średnich, młodzież studiującą, pracującą, ale także nieco starsze osoby, do śpiewania w naszym chórze parafialnym. Chór aktualnie pracuje nad nowym repertuarem przygotowując się do Archidiecezjalnego Dnia Muzyki Chóralnej i do uroczystości Bożego Ciała – z wielką radością powita nowych członków. Próby odbywają się w środy i piątki o godz. 19.00 w sali św. Cecylii.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę czytelników miesięcznika „Różaniec” do Loretto koło Wyszkowa w najbliższą sobotę, 18 maja, a także na pielgrzymkę Kół Różańcowych do Częstochowy w dniach 31 maja – 1 czerwca. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii.

Przypominamy, że w dniach 2 – 10 września organizujemy parafialną autokarową pielgrzymkę do Rumunii. Zainteresowanych prosimy o jak najszybsze zgłoszenie chęci uczestnictwa. Zapisy w zakrystii i w kancelarii, gdzie można także pobrać szczegółowy program pielgrzymki.

W najbliższy weekend przeprowadzona będzie zbiórka makulatury. Kontener ustawiony będzie na parkingu obok śmietnika, przy wjeździe od ul. Wallenroda.

Jak zawsze zachęcamy do nabywania i czytania „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” oraz innej prasy katolickiej i książek o tematyce religijnej.

Komentarze zostały wyłączone.