1. Dziękujemy ks. Jarosławowi Dziedzicowi za wygłoszone do nas Słowo Boże. Zachęcamy do wsparcia jego posługi misyjnej modlitwą a także ofiarami, które można złożyć po wyjściu z kościoła.
 2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 17.00 śpiewać będą uczestnicy odbywających się w naszej parafii Warsztatów Muzyki Gospel. Po Eucharystii dadzą krótki koncert. Serdecznie zapraszamy.
 3. Tradycyjnie już, w czwartek będzie całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do indywidualnej adoracji i modlitwy, szczególnie w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne a także misyjne.
 4. Spotkanie formacyjne Grupy Modlitewnej św. o. Pio odbędzie się w piątek, 27 kwietnia, o godz. 16.30 w sali św. Wawrzyńca. O godz. 18.00 tego dnia sprawowana będzie Msza św. wotywna o św. o. Pio w intencjach zbiorowych.
 5. Także w piątek, o godz. 17.00 w kościele, odbędzie się kolejne spotkanie ze Słowem Bożym w ramach Lectio Divina. Serdecznie zapraszamy.
 6. Wszystkich maturzystów oraz ich rodziny zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10.00. Modlić się będziemy o światło Ducha Świętego i Boże błog. na czas rozpoczynających się niebawem egzaminów maturalnych.
 7. Zachęcamy do wzięcia udziału w organizowanych w najbliższym czasie pielgrzymkach. Koła Żywego Różańca zapraszają na pielgrzymkę do Loreto k/Wyszkowa (12 maja) oraz na Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę (1 – 2 czerwca). Legion Maryi zaprasza na pielgrzymkę do Warszawy. W programie Świątynia Opatrzności Bożej, kościół św. Stanisława Kostki na Żoliborzu, Muzeum Powstania Warszawskiego, Pomnik Smoleński i warszawska Starówka. Ta pielgrzymka odbędzie się 8 lipca. W dniach 1 – 9 września planujemy parafialną autokarową pielgrzymkę do Rumunii. Organizujemy także kolonie dla dzieci. Odbędą się one w dniach 25 czerwca – 4 lipca w miejscowości Kluszkowce nad Zalewem Czorsztyńskim. Zapisy na te wszystkie pielgrzymki przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii.
 8. Uczestnikom pielgrzymki do Chorwacji oraz Bośni i Hercegowiny przypominamy, że wyjazd będzie w sobotę o godz. 4.00 rano z parkingu parafialnego.
 9. Chcielibyśmy dla osób starszych z terenu naszej parafii założyć klub seniora. Byłoby to miejsce wspólnego spędzania wolnego czasu, poznawania i rozwijania nowych umiejętności oraz świadczenia wzajemnej pomocy. Być może uda się pozyskać na ten cel wsparcie finansowe ze środków zewnętrznych. Z tego względu prosimy o pomoc w wypełnieniu ankiety, która pozwoli ocenić stopień zainteresowania tą propozycją, a jednocześnie będzie stanowić rozpoznanie lokalnych potrzeb konieczne dla pozyskania tych funduszy. Ankiety wyłożone są pod chórem. Po wypełnieniu ich w domu prosimy o zwrot do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Ankiety są oczywiście anonimowe.
 10. Księża Sercanie serdecznie zapraszają młodzież i wszystkich, którzy duchem czują się młodzi na nocne czuwanie modlitewne, które odbędzie się 28/29 kwietnia w parafii Dobrego Pasterza przy ul. Radzyńskiej w Lublinie. Początek o godz. 19.00, zakończenie około godz. 2.00. Więcej informacji na plakatach.
 11. Informujemy, że brat Paweł Bolibok, syn Tadeusza i Danuty, przyjmie święcenia diakonatu. Jeśli ktoś posiada wiedzę o faktach czyniących go niegodnym przyjęcia sakramentu święceń ma obowiązek powiadomić tutejszych duszpasterzy. Jednocześnie polecamy brata Pawła waszym modlitwom.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego” można nabyć pod chórem, a inne czasopisma i książki o tematyce religijnej w naszym parafialnym sklepiku.

Komentarze zostały wyłączone.