1. We wtorek rozpoczyna się maryjny miesiąc maj. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Matki Bożej. Zgodnie z naszą tradycją odprawiać je będziemy dwa razy dziennie – najpierw w kościele, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, w niedziele i święta o godz. 18.00, a w dni powszednie po wieczornej Eucharystii, i drugi raz przed figurą św. Józefa, codziennie o godz. 20.30.
  2. W czwartek, 3 maja, przeżywać będziemy Uroczystość NMP Królowej Polski. W naszym kościele porządek Mszy św. będzie niedzielny. Od godz. 14.00 do 17.00 wystawiony będzie Najświętszy Sakrament. Zachęcamy do indywidualnej adoracji i modlitwy, szczególnie w intencji kapłanów oraz o nowe powołania.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek o godz. 16.00 będzie nabożeństwo pokutne, po którym rozpocznie się spowiedź; po południu będą dwie Msze św. – o godz. 17.00 dla dzieci i o 18.00. Ks. abp Stanisław Budzik udzielił dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych w ten piątek wszystkim wiernym Archidiecezji Lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na jej terenie. Zachęcił jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności. W sobotę Nabożeństwo Fatimskie rozpoczniemy o godz. 20.00 w kościele, a po odmówieniu Różańca i błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem przejdziemy procesyjnie pod figurę św. Józefa, gdzie modlić się będziemy Litanią Loretańską i zakończymy nasze spotkanie Apelem Jasnogórskim.
  4. W piątki i soboty na „majówki” przy figurze św. Józefa zapraszamy całe rodziny – przygotowaliśmy dla nich specjalne niespodzianki.
  5. Rozważanie Słowa Bożego w ramach Lectio Divina w tym tygodniu będzie w sobotę o godz. 17.00.
  6. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w kościele odbędzie się konferencja różańcowa i zmiana tajemnic, a o godz. 17.00 sprawowana będzie Msza św. w intencjach różańcowych.
  7. Młodzież, narzeczonych oraz małżonków zapraszamy w przyszłą niedzielę na spotkanie z ojcem Ksawerym Knotzem – autorem wielu publikacji poświęconych życiu małżeńskiemu. Spotkanie pod tytułem „Obudzić sakrament małżeństwa” jest kolejnym w cyklu „Co Bóg stworzył człowiek niech odkrywa”. Odbędzie się ono w dolnym kościele o godzinie 18.00.
  8. Są jeszcze wolne miejsca na organizowane w najbliższym czasie pielgrzymki: do Loreto k/Wyszkowa (12 maja) oraz do Częstochowy (1-2 czerwca). Wszelkie informacje oraz zapisy w zakrystii i w kancelarii.
  9. Dziękujemy wszystkim, którzy już wypełnili ankiety dotyczące zagospodarowania wolnego czasu dla seniorów. Ankiety są wyłożone pod chórem i jeszcze przez cały ten tydzień można je składać w zakrystii lub kancelarii. Będziemy wdzięczni za pomoc w zebraniu informacji o oczekiwaniach seniorów związanych z wypełnieniem czasu wolnego.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego” można nabyć pod chórem, a inne czasopisma i książki religijne w naszym parafialnym sklepiku.

Komentarze zostały wyłączone.