Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w majowych nabożeństwach ku czci Matki Bożej. Przypominamy, że w naszej parafii odprawiamy je dwa razy dziennie – najpierw w kościele, w niedziele i święta o godz. 18.00, a w dni powszednie o godz. 17.30, i drugi raz przed figurą św. Józefa, codziennie o godz. 20.30.

Dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca, w naszej parafii odbędzie się dekanalny dzień skupienia dla narzeczonych. Zapraszamy na godz.15.00 do kościoła dolnego.

Jutro przeżywać będziemy uroczystość św. Stanisława, głównego patrona Polski. Porządek Mszy św. w naszym kościele będzie taki jak w dzień powszedni, zachęcamy jednak do licznego uczestnictwa w Eucharystii i do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny, a także w intencji ks. Prałata Stanisława Dziwulskiego, który obchodzi swe imieniny.

Zebranie zespołu redakcyjnego naszej gazety parafialnej odbędzie się w piątek, o godz. 19.00.

Lubelska Szkoła ewangelizacji Miriam zaprasza na kurs Nowe Życie, który odbędzie się w dniach 13 – 15 maja w salach Centrum Duszpasterstwa Młodzieży. Zapisy na stronie internetowej do wtorku włącznie.

W przyszłą niedzielę, z okazji zbliżającej się 102. rocznicy urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II, po każdej Mszy św. rozprowadzane będą oryginalne wadowickie kremówki, do których dołączony będzie tekst modlitwy przygotowującej do beatyfikacji Karola i Emilii Wojtyłów, rodziców św. Jana Pawła II.

Uzdolnione muzycznie dzieci, które chcą śpiewać w powstającej scholii dziecięcej, prosimy o zgłoszenie się po Mszy św. do zakrystii, gdzie ks. Damian przyjmuje zapisy. Do włączenia się w organizację scholii zapraszamy także rodziców tych dzieci, szczególnie osoby grające na instrumentach muzycznych. Za tydzień, o godz. 11.00, odbędzie się pierwsza próba.

Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.

Jak zawsze zachęcamy do czytania i rozważania Słowa Bożego. W naszym parafialnym sklepiku można się zaopatrzyć w pomocne książki i materiały, m.in. „Ewangelie na każdy dzień roku” z objaśnieniami i komentarzami. Zainteresujmy się także prasą katolicką. „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego” można nabyć pod chórem, a inne czasopisma w zakrystii i we wspomnianym sklepiku.

Komentarze zostały wyłączone.