Jak zapowiadaliśmy, dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Jutro przypada święto św. Andrzeja Boboli, głównego patrona Polski. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.

Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w majowych nabożeństwach ku czci Matki Bożej. W naszej parafii odprawiamy je dwa razy dziennie – najpierw w kościele, w niedziele i święta o godz. 18.00, a w dni powszednie o godz. 17.30, i drugi raz przed figurą św. Józefa, codziennie o godz. 20.30.

Przypominamy, że w poniedziałki, od godz. 19.00 do 21.00, w kościele dolnym przed Najświętszym Sakramentem modlimy się o pokój na Ukrainie.

W środę po wieczornej Mszy św. wotywnej o św. Józefie będzie wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz kolejne nabożeństwo z cyklu „Idźmy do św. Józefa”. Do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem naszego Patrona zaprasza Wspólnota Przymierze Miłosierdzia.

Uzdolnione muzycznie dzieci, które chcą śpiewać w scholi dziecięcej, zapraszamy na próby, które odbywają się w środy o godz. 17.00 i w niedziele o godz. 11.00. Do zaangażowania się w tworzenie scholi zapraszamy także rodziców tych dzieci, szczególnie osoby grające na instrumentach muzycznych.

Młodzież zachęcamy do uczestnictwa w XXVI Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych „Lednica 2022”, które odbędzie się w sobotę, 4 czerwca, na Polach Lednickich. Szczegółowe informacje oraz zapisy na stronie internetowej naszej parafii i na parafialnym facebooku.

Z okazji przypadającej w środę 102. rocznicy urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II, po każdej Mszy św. ministranci rozprowadzają oryginalne wadowickie kremówki. Do każdej kremówki dołączony jest tekst modlitwy przygotowującej do beatyfikacji Karola i Emilii Wojtyłów, rodziców św. Jana Pawła II. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na potrzeby Liturgicznej Służby Ołtarza.

Jak zawsze zachęcamy do czytania i rozważania Słowa Bożego, a także lektury prasy katolickiej. Pod chórem można nabyć „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, a w zakrystii i w naszym parafialnym sklepiku także „Miłujcie się”, „Różaniec” i „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci. W sklepiku są do kupienia także książki o tematyce religijnej.

Komentarze zostały wyłączone.