OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj o godz. 17:00 Msza Święta w intencji wszystkich zmarłych od ostatniego odpustu. Po Mszy nabożeństwo Gorzkich Żali i modlitwa za naszych bliskich zmarłych.

2. W tym roku wyjątkowo w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Jest to dzień naszego odpustu parafialnego. Porządek Mszy Świętych tego dnia: o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00.

3. W najbliższy piątek, jako przygotowanie do rekolekcji, przeżywać będziemy Drogę Krzyżową po osiedlu Piastowskim. Rozpoczniemy modlitwą w kościele po Mszy św. o godz. 18:00. Prosimy zabrać ze sobą lampiony. Dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w tym nabożeństwie będzie Droga Krzyżowa o godz. 16:00.

4. W sobotę, 25 marca będzie obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będziemy sprawować  o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. O godz. 19.00 Msza św. z 5 niedzieli Wielkiego Postu. Na każdej Mszy Świętej będzie obrzęd rozpoczęcia Duchowej Adopcji. Formularze dostępne są pod chórem. W uroczystość Zwiastowania Pańskiego ofiary na tacę przeznaczone są  na Fundusz Obrony Życia.

5. W sobotę o godz. 20:00 zapraszamy na wieczór poetycki pt. ,,Pod Krzyżem. Poezja –Modlitwą.”

6. Od 26 marca rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, w których będziemy brali udział do środy, 29 marca. Spowiedź rekolekcyjna będzie we poniedziałek,  wtorek i środę w dolnym kościele pół godziny przed każdą Mszą świętą. Szczegółowy program podamy w najbliższą niedzielę oraz będzie dostępny w naszej parafialnej gazecie: ,,Ku Wspólnocie”.

7. Przypominamy, że w następną niedzielę o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej w sali konferencyjnej.

8. Młodzież z parafialnego oddziału KSM „Gaudium” prowadzi dzisiaj kiermasz palm. Serdecznie zapraszamy.

9. W piątek 24 marca bezpośrednio po drodze krzyżowej po osiedlu Piastowskim KSM  „Gaudium” zaprasza na czuwanie przy relikwiach bł. Karoliny Kózkówny. 

10. Przypominamy o możliwości złożenia ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego przy ambonie. Baranki Paschalne rozprowadza nasza lubelska Caritas. Możemy je nabyć po chórem.

11. Zachęcamy do karmienia się Bożym Słowem i czytanie prasy katolickiej.

12. Dyrekcja i nauczyciele  SP nr 22 i ZSO nr 5 w Lublinie, ul. Rzeckiego 10, informują, że rozpoczęły się zapisy do zerówki i klas pierwszych. XIX LO zaprasza na dzień otwarty 30 marca od godz. 9.00 do 15.00 .

Komentarze zostały wyłączone.