Lubelska Szkoła Ewangelizacji Miriam zaprasza dzisiaj na Eucharystię o godz. 19.00, a po niej na kolejne czuwanie modlitewne i uwielbienie Silent Disco.

W środę przeżywać będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego, potocznie zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. W naszym kościele Msze św. odprawiane będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i wieczorem o godz. 18.00. W Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzony jest Dzień życia konsekrowanego. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na potrzeby zakonów kontemplacyjnych. Kancelaria w środę będzie nieczynna.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek po południu będą dwie Msze św. – o godz. 17.00 dla dzieci i o 18.00. Spowiedź w piątek podczas Mszy św. porannych oraz po południu – na godz. 16.00 zapraszamy wszystkich, którzy poprzez słuchanie Słowa Bożego, rachunek sumienia oraz adorację Najświętszego Sakramentu pragną głębiej przeżyć sakrament pokuty i pojednania. W sobotę nabożeństwo fatimskie z procesją światła odprawimy o godz. 17.00.

Młodzież zapraszamy w najbliższy czwartek na godz. 19.00 do kościoła dolnego na Mszę św. w intencji rozeznania powołania życiowego oraz w intencji znalezienia dobrego męża, dobrej żony. Po Eucharystii będzie konferencja tematyczna, a następnie spotkanie w salach Centrum Duszpasterstwa Młodzieży.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 odbędzie się konferencja różańcowa, a o godz. 17.00 będzie Msza św. w intencjach różańcowych.

Dzisiaj przypada Światowy Dzień Trędowatych. Przed kościołem zbierane są do puszek ofiary na pomoc ludziom dotkniętym tą straszną chorobą.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem można nabyć „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, a w zakrystii i w naszym parafialnym sklepiku także „L’Osservatore Romano”, „Różaniec”, „Miłujcie się” oraz „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci. W sklepiku można kupić też książki o tematyce religijnej, m.in. „Ewangelie na każdy dzień”, a także gromnice i inne dewocjonalia.

Komentarze zostały wyłączone.