OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Gościmy w naszej parafii O.Wiesława, który głosi nam słowo Boże i rozprowadza kalendarze misyjne. Dziękujemy mu za jego posługę.

2. Dzisiejszy dzień to także święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Akcja Katolicka propaguje wartości chrześcijańskie w życiu społecznym. Zadaniem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży jest kształtowanie dojrzałych postaw wśród młodych katolików.

3. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na potrzeby Seminarium Duchownego w Lublinie.

4. Jutro, 21 listopada, w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała. Dla nas Matka Chrystusa pozostaje szczególnym wzorem życia poświęconego Bogu.

5. We wtorek, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, panu organiście, scholi, chórzystom składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze.

6. Dzisiaj zostaną poświęcone opłatki. Bardzo prosimy o pomoc w dostarczeniu ich do wszystkich parafian.

7. Zmarłych, których imiona wypisaliśmy na kartkach wypominkowych, polecamy Bogu codziennie w modlitwie różańcowej po mszy świętej o godz. 18.00. Niech wstawiennicza modlitwa Kościoła wyjedna im przebaczenie grzechów i pomoże osiągnąć szczęście wieczne.

8. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na kończy czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię.

9. Fundacja Warta Uwagi organizuje zbiórkę zbędnych ubrań w celu wsparcia seniorów i opłacenia im zajęć rehabilitacyjnych. Więcej informacji znajdziemy w gablocie na plakacie.

10. Ofiary zebrane do skarbon pod chórem przeznaczone są na” Pomoc Kościołowi w potrzebie”.

Komentarze zostały wyłączone.