Porządek Triduum Paschalnego:

Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa.
O godz. 17.00 ks. Proboszcz wygłosi katechezę nt. tajemnicy i liturgii Wielkiego Czwartku. O godz. 18.00 sprawowana będzie uroczysta Eucharystia Wieczerzy Pańskiej połączona z obrzędem obmycia nóg. Po niej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do dolnego kościoła, który będzie ciemnicą i miejscem całonocnej adoracji. Od godz. 21.30 do 23.00 czuwanie animować będzie Oaza Domowego Kościoła; w tym czasie rozważane będą teksty o ustanowieniu Eucharystii i Kapłaństwa. W Wielki Czwartek nie ma Mszy św. porannych – w całej diecezji przed południem sprawowana jest tylko jedna Eucharystia – w archikatedrze, o godz. 10.00. tzw. Msza Krzyżma, pod przewodnictwem ks. abpa Stanisława Budzika.

Wielki Piątek – dzień męki i śmierci Pana Jezusa. O godz. 7.00, w kościele dolnym, Godzina Czytań i Jutrznia oraz dalszy ciąg adoracji. O godz. 15.00, także w kościele dolnym, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a o godz. 16.00 katecheza o tajemnicy i liturgii Wielkiego Piątku. O godz. 17.00 w kościele górnym będzie Droga Krzyżowa, a o godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej, po której nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu w ołtarzu Grobu Pańskiego. W piątek adoracja trwać będzie do północy.

Porządek adoracji:

20.00 – 21.00 – Koła Różańcowe, Legion Maryi, Czciciele Miłosierdzia Bożego, Koło Przyjaciół Radia Maryja, Grupa Modlitewna św. o. Pio

21.00 – 22.00 – KSM, schola, harcerze i lektorzy

22.00 – 23.00 – Akcja Katolicka

23.00 – 24.00 – Neokatechumenat

W Wielki Piątek katolików obowiązuje post ścisły, tj. zarówno wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych jak i post ilościowy – tylko jeden posiłek do syta i dwa lekkie.

Wielka Sobota. O godz. 7.00, w kościele górnym, Godzina Czytań i Jutrznia. Od godz. 8.30 do 15.00, co pół godziny, święcić będziemy pokarmy na stół wielkanocny. Przychodząc tego dnia do świątyni oddajmy cześć Panu Jezusowi w Najświętszym Sakramencie, adorujmy Krzyż, zachowajmy ciszę i skupienie, rozważajmy tajemnicę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. O godz. 18.30 ks. Proboszcz wygłosi katechezę o tajemnicy i liturgii Wielkiej Nocy. Liturgia Wigilii Paschalnej, na którą prosimy przynieść świece, rozpocznie się o godz. 20.30 (!) przed kościołem. Zakończymy ją procesją rezurekcyjną wokół kościoła.

Niedziela Wielkanocna. Pierwsza Msza św. sprawowana będzie o godz. 7.00. Dalej porządek będzie taki jak w każdą niedzielę, z tym, że po południu będzie tylko jedna Msza św., o godz. 17.00, a po niej odprawimy uroczyste nieszpory. Nie będzie Eucharystii o godz. 19.00! Taki sam porządek Mszy św. będzie w Poniedziałek Wielkanocny.

Szczegółowy plan obchodów Triduum Paschalnego zamieszczony jest w najnowszym numerze gazety parafialnej a także na stronie internetowej naszej parafii.

Kto jeszcze nie pojednał się z Bogiem w sakramencie pokuty będzie to mógł uczynić   w poniedziałek, wtorek i środę podczas porannych Mszy św. oraz po południu od godz. 17.00, w czwartek tylko po południu, od godz. 17.00 do 18.00, w piątek od godz. 8.00 do 12.00 w kościele dolnym, a od 17.00 w kościele górnym, zaś w sobotę od godz. 8.00 do 15.00 w kościele górnym.

Akty chrztów zaplanowanych na Święta prosimy spisać we wtorek, środę lub, najpóźniej, w czwartek. Jutro o godz. 19.00 odbędzie się ostatnia przed Świętami konferencja przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

Do skarbony przed ołtarzem można jeszcze składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, a do skarbon pod chórem ofiary na świąteczne paczki żywnościowe dla najuboższych naszych parafian.

Możemy wesprzeć także działalność diecezjalnej „Caritas” nabywając „chleb dobroci”. Za każdy gest solidarności z najbardziej potrzebującymi składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Zainteresujmy się prasą katolicką. Pod chórem można kupić „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, a w naszym parafialnym sklepiku inne czasopisma, a także książki o tematyce religijnej.

Rodziców zainteresowanych działalnością „Fundacji Mamy i Taty” w zakresie ochrony dzieci i młodzieży przed indoktrynacją środowisk LGBT zapraszamy na spotkanie z przedstawicielem Fundacji dzisiaj, o godz. 16.00, w czytelni czasopism, wejście od ul. Rymwida.

Komentarze zostały wyłączone.