1. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowanie i przebieg festynu parafialnego: członkom wspólnot parafialnych, sponsorom i darczyńcom oraz ks. Grzegorzowi Doboszowi, który wszystko koordynował i natrudził się najbardziej. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich na Mszę św. dziękczynną, która sprawowana będzie 7 czerwca o godz. 18.00.
 2. W najbliższy czwartek przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele odprawiane będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 13.00 oraz po południu o 17.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 19.00. Po Eucharystii o godz. 10.00 wyruszy procesja eucharystyczna. Przejdziemy, jak co roku, ul. Wallenroda, Grażyny, Filaretów, Zana, Wallenroda. Prosimy o przystrojenie okien i balkonów na trasie procesji. Ołtarze przygotują: przy ul. Grażyny – harcerze, przy ul. Filaretów – Legion Maryi, na os. Prusa – Oaza Rodzin i przy ul. Zana – Neokatechumenat. Spotkanie organizacyjne przedstawicieli poszczególnych wspólnot oraz osób zaangażowanych w przygotowanie procesji odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00 w sali konferencyjnej. Nauka sypania kwiatów dla dziewczynek będzie w środę po nabożeństwie majowym. Ofiary złożone na tacę w uroczystość Bożego Ciała przeznaczone będą na Centrum Jana Pawła II w Lublinie.
 3. Już po raz 16 w Lublinie będzie miał miejsce Koncert Chwały. Tegoroczna edycja koncertu, „Owocem Ducha jest miłość…”, odbędzie się na placu zamkowym w wieczór Bożego Ciała, 31 maja 2018 r., od godz. 19.30. Szczegóły na plakatach.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek o godz. 16.00 będzie nabożeństwo pokutne, po którym rozpocznie się spowiedź. Gorąco zachęcamy do przystąpienia w tym dniu do sakramentu pokuty i pojednania, szczególnie dzieci kontynuujące pierwszopiatkową nowennę oraz kandydatów do bierzmowania, ich rodziców i rodziny. O godz. 17.00 będzie dodatkowa Msza św. dla dzieci. W sobotę nabożeństwo fatimskie z procesją światła odprawimy o godz. 20.00.
 5. Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik udzielił dyspensy od charakteru pokutnego, w tym od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych, w piątek, 1 czerwca br. wszystkim wiernym Archidiecezji Lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Archidiecezji. Zachęcił jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłosierdzia i pobożności.
 6. W tym tygodniu Lectio divina nie odbędzie się.
 7. W przyszłą niedzielę w Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Lublinie odbędzie się doroczny dzień skupienia dla członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium. Planowany jest następujący porządek:
  godz. 11.00 – zawiązanie wspólnoty
  godz. 11.30 – Msza św. w kościele seminaryjnym
  godz. 12.30 – konferencja o św. Stanisławie Kostce
  godz. 13.30 – obiad
  godz. 14.30 – Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa
  Wspólnota seminaryjna serdecznie zaprasza swoich niezawodnych Przyjaciół oraz wszystkie inne zainteresowane osoby.
 8. W dniach 29-30 czerwca organizujemy autokarową pielgrzymkę na uroczystości w Gietrzwałdzie. W programie pielgrzymki będą jeszcze sanktuaria w Łomży, Świętej Lipce i Stoczku Klasztornym oraz zamki w Reszlu i Lidzbarku Warmińskim. Koszt 200 zł od osoby. Opiekunem duchowym będzie ks. Zbigniew Wójtowicz. Chętnych prosimy o w miarę szybkie zapisywanie się z jednoczesnym dokonywaniem wpłaty.
 9. Zachęcamy do obejrzenia filmów wyświetlanych w najbliższym czasie w kinie Grażyna. W najbliższą sobotę i niedzielę o godz. 14.00 i 18.00 wyświetlany będzie film „Paweł, apostoł Chrystusa”, natomiast w niedzielę 10 czerwca o godz. 14.30 będzie projekcja filmu „Bóg nie umarł”.
 10. Na prośbę mieszkańców oraz Zarządu Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej informujemy o walnym zebraniu członków spółdzielni. Zebranie odbędzie się według harmonogramu umieszczonego w gablocie z ogłoszeniami.

Komentarze zostały wyłączone.