1. Serdecznie zapraszamy na dzisiejszy festyn parafialny organizowany z okazji rocznicy poświęcenia naszego kościoła. Rozpocznie się on o godz. 14.00. Obfitował będzie w rozmaite koncerty, gry, konkursy i zabawy. Wystąpią dzieci z Przedszkola nr 49 oraz Schola Domowego Kościoła. Odbędzie się Quiz historyczny dla rodzin z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Będzie specjalny tor jazdy dla młodych rowerzystów. Grupy rekonstrukcyjne zaprezentują uzbrojenie i walki rycerskie, a także sprzęt i umundurowanie kawaleryjskie. Przybędzie Roztoczańska Konna Straż Ochrony Przyrody. Będzie można obejrzeć pojazdy i sprzęt policji, pogotowia ratunkowego i straży pożarnej, „zwiedzić” kabinę ciągnika siodłowego, a nawet przejechać się tym samochodem. Będzie też okazja do przejażdżki zabytkowym trolejbusem. O godz. 17.30 rozpocznie się koncert orkiestry góralskiej. Zgodnie z tradycją ostatnim punktem programu będzie występ zespołu Robcio Band. Siły będzie można wzmocnić żurkiem oraz słodkościami: ciastkami, lodami i watą cukrową. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy całe rodziny do wzięcia udziału we wspólnym świętowaniu.
 2. Z powodu festynu Msze św. o godz. 17.00 i 19.00 oraz nabożeństwo majowe odprawimy w kościele dolnym.
 3. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. odprawiane będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 17.00 i 19.00.
 4. Koło Przyjaciół Radia Maryja działające w naszej parafii jutro świętować będzie 22. rocznicę swego istnienia. Wszystkich członków Koła, słuchaczy i sympatyków Radia Maryja oraz uczestników nabożeństw fatimskich zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00, a po Mszy św. i nabożeństwie majowym na agapę do sali konferencyjnej.
 5. W przyszłą niedzielę podczas Eucharystii o godz. 10.00 i 13.00 dzieci z klas III przystąpią do I Komunii Świętej. Z tego powodu Msza św. w intencjach zbiorowych sprawowana będzie o godz. 8.30, a Msza św. za parafian o godz. 11.30.
 6. Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych oraz ich rodzin będzie w piątek o godz. 16.30.
 7. Także w piątek, o godz. 19.00, będzie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców. Obecność obowiązkowa!
 8. Do 22 czerwca przyjmujemy zgłoszenia kandydatów do bierzmowania. Zapraszamy uczniów VII klas szkoły podstawowej i II klas gimnazjum, a także starsze osoby pragnące przyjąć ten sakrament. Do grona kandydatów przyjmujemy tylko osoby mieszkające na terenie naszej parafii.
 9. W związku z przeżywanym w Kościele w Polsce rokiem duszpasterskim poświęconym Duchowi Świętemu zwracamy się do naszych parafian o składanie w zakrystii lub kancelarii bądź przysyłanie pisemnych świadectw o działaniu Ducha Świętego w ich życiu. Najpiękniejsze świadectwa planujemy publikować w naszej gazecie parafialnej.
 10. Młodzież zachęcamy do uczestnictwa w Spotkaniu Młodych na Polach Lednickich w sobotę, 2 czerwca. KSM Archidiecezji Lubelskiej organizuje dwie grupy pielgrzymkowe. Pierwsza wyruszy już w piątek, 1 czerwca, i odwiedzi najpierw Licheń. Druga wyruszy w sobotę, 2 czerwca, i będzie uczestniczyła tylko w programie lednicowym. Powrót obu grup w niedzielę, w godzinach porannych. Zapisy i wszelkie informacje w Biurze KSM.
 11. Są jeszcze miejsca na parafialne kolonie dla dzieci w dniach 25 czerwca – 4 lipca w Kluszkowcach nad Zalewem Czorsztyńskim. Wszelkie informacje i zapisy      w zakrystii lub kancelarii.
 12. Przyjmujemy także zapisy na parafialną autokarową pielgrzymkę po Rumunii w dniach 1 – 9 września. Szczegółowy program jest do pobrania w zakrystii i w kancelarii; tam też można się zapisać.
 13. Osoby zainteresowane uczestnictwem w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie zapraszamy na spotkanie w najbliższy czwartek o godz. 19.00 w CDM.

Komentarze zostały wyłączone.