OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj w naszym kościele Msze św. sprawowane są w takim porządku jak w każdą niedzielę, z tym, że po południu będzie tylko jedna Msza św., o godz. 17.00. Nie będzie Eucharystii o godz. 19.00! O godz. 18.00 odprawimy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia w tym tygodniu po Mszy Św. o godz. 18:00.

2. W dzisiejszy Wielkanocny Poniedziałek przypada 13. rocznica katastrofy polskiego prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. W osobistych modlitwach polecajmy miłosierdziu Bożemu wszystkich, którzy wówczas zginęli, i prośmy o błogosławione owoce ofiary ich życia, zwłaszcza dla naszego Narodu, dla naszej Ojczyzny ciągle tak bardzo doświadczanej.

3. Liturgia najbliższych dni zaprasza nas na spotkanie ze Zmartwychwstałym Panem, przynagla nas do związania z Nim całej swojej egzystencji, do odkrycia w Nim najgłębszej prawdy o nas samych i o naszej misji głoszenia Jego Królestwa. Nie żałujmy czasu na Eucharystię, która jest ciągle tą samą Paschalną Ofiarą Chrystusa. Dobrze przeżyjmy Oktawę Wielkiej Nocy.

4. W piątek, 14 kwietnia, przypada nasze narodowe święto Chrztu Polski ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 roku dla upamiętnienia chrztu Polski datowanego właśnie na dzień 14 kwietnia 966 roku. Z racji trwającej oktawy Wielkanocy tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Przyszła niedziela kończy oktawę Wielkanocy. To tak zwana niedziela przewodnia lub biała, a z ustanowienia Kościoła Niedziela Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00, w godzinie miłosierdzia, zostanie odprawiona dodatkowa Msza św., którą poprzedzi Koronka do Miłosierdzia Bożego.

6. Narzeczonych zapraszamy na dzień skupienia do kościoła dolnego w przyszłą niedzielę o godz. 15:00.

7. Centrum Duszpsterstwa Młodzieży wraz ze naszą parafialną Scholą zaprasza na uwielbienie przygotowujące do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie w niedzielę po Mszy św. o godz. 19:00.

Komentarze zostały wyłączone.