XVII Niedziela Zwykła

24.07.2022 r.

Informacje duszpasterskie

  1. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Z tej racji błogosławimy pojazdy mechaniczne. Po Mszy św. kapłan w kościele odmówi modlitwę błogosławieństwa, a następnie przy bramie będzie kropił wodą święconą pojazdy wyjeżdżające z parkingu. Tam też będzie można złożyć ofiarę na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.
  2. Przypominamy, że w kościele dolnym codziennie od godz. 8.30 do 17.30 wystawiony jest Najświętszy Sakrament. W poniedziałki Pana Jezusa Eucharystycznego można adorować także wieczorem, od godz. 19.00 do 20.30 – w tym czasie modlimy się przede wszystkim o pokój na Ukrainie.
  3. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy zapisy na Lubelską Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę. Można tam także zgłosić intencję i złożyć ofiarę na fundusz „Idę z Tobą”. Zapisy w parafii do 25 lipca. Od 26 lipca zapisy będą prowadzone w sekretariacie przed lubelską Archikatedrą, codziennie do wyjścia pielgrzymki w godz. 10.00 – 17.00.
  4. We wtorek w liturgii wspominamy św. św. Joachima i Annę, rodziców Matki Bożej. Pamiętajmy w tym dniu o naszych babciach i dziadkach – żyjącym okażmy naszą miłość i wdzięczność, a zmarłym ofiarujmy modlitwę.
  5. Jak zawsze zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem można nabyć „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, a w zakrystii także „Miłujcie się”, „Różaniec” oraz „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci.

Komentarze zostały wyłączone.