Plan Pielgrzymki do druku(kliknij)

PIELGRZYMKA

MEDJUGORIE ORAZ PERŁY CHORWACJI

Dzień 1

Wyjazd w godzinach rannych, przejazd przez Polskę, Słowację, Węgry, przejazd do hotelu na terenie Chorwacji, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, dalszy przejazd przez Chorwację, Bośnię i Hercegowinę, w  godzinach popołudniowo – wieczornych przyjazd do Medjugorje, które w ostatnich latach jest celem wielu pielgrzymek wiernych, ze względu na trwające do dnia dzisiejszego objawienia. Zakwaterowanie w pensjonacie, obiadokolacja, nocleg;

Dzień 3

Śniadanie, pobyt w Medjugorie: Góra Objawień, Kriżewac – droga krzyżowa, uczestnictwo                                   w nabożeństwach, czas wolny na indywidualną modlitwę, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd do MOSTARU – uroczego miasteczka, w którym przeplatają się trzy wyznania. Krótka wizyta przy Wodospadach Krawica, przejazd do Neum na wybrzeże Morza Adriatyckiego, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

Dzień 5

Śniadanie, przejazd do DUBROWNIKA, nazywanego „perłą Adriatyku”,

miasta założonego 1300 lat temu przez greckich uciekinierów z wyspy Epidaurus; zwiedzanie starej części Dubrownika: Brama Słupów, Placa, fontanna Onofrio, klasztor Franciszkanów, pałac Sponza, kościół św. Błażeja, katedra, pałac Rektorów. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6

Śniadanie, wykwaterowanie; przejazd przez VEPRIC – chorwackie Lourdes, do SPLITU – zwiedzanie starej części miasta w murach dawnego pałacu Dioklecjana – znanego prześladowcy pierwszych chrześcijan, jednej z największych i najwspanialszych budowli starożytności; stary ratusz – to przykład stylu weneckiego; przejazd do TROGIRU: miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Zwiedzanie: romańsko – gotycka katedra św. Wawrzyńca, gotycko-renesansowy pałac Clipiko, ratusz  z XIV/XV w.; przejazd na obiadokolacje i nocleg w okolicach Gospic.

Dzień 7

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Parku Narodowego Jeziora Plitwickie – niezwykły krasowy krajobraz utworzony przez kilkanaście jeziorek połączonych strumieniami, wodospadami  i kaskadami. Wieczorem zakwaterowanie i obiadokolacja w okolicach Ludbregu – miejsca cudu eucharystycznego.

Dzień 8

Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do Polski, powrót w późnych godzinach wieczornych.

 

CENA: 1 899,- zł/ os.                                            TERMIN: 28.04.- 05.05.2018

 

CENA ZAWIERA:

transport autokarem (barek, video, klimatyzacja, WC); noclegi: hotele/ pensjonaty – pokoje z łazienkami wyżywienie: śniadania i obiadokolacje; opieka pilota; ubezpieczenie NW i KL, opłata na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego.

 

CENA NIE ZAWIERA:

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, na ten cel należy przeznaczyć ok. 45 euro

napojów do obiadokolacji

dodatkowych, fakultatywnych atrakcji

 

UWAGA!!!  Na wyjazd do Bośni i Hercegowiny nie jest potrzebny paszport, wystarczy dowód osobisty ale musi być WAŻNY!!!!

 

Parafia Św. Józefa w Lublinie
Zapisy w kancelarii parafialnej, zakrystii
lub pod numerem telefonu: 793245637

Komentarze zostały wyłączone.