1. Ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone będą na potrzeby KUL. Bóg zapłać!
 2. Słowa serdecznej wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg liturgii oraz naszego wspólnego świętowania w tych ostatnich dniach:
  – kapłanom za posługę liturgiczną, za posługę w konfesjonale oraz za opiekę nad przygotowaniem liturgii.
  – Służbie Liturgicznej Ołtarza za przygotowanie liturgii i piękny jej przebieg.
  – Panu Danielowi Złotnickiemu i Paniom układającym kwiaty oraz Pani Danucie Partyce za przygotowanie świątyni do świąt.
  – Panu Józefowi Teledze i jego małżonce Emilii oraz całemu chórowi parafialnemu za piękną posługę muzyczną podczas liturgii Wielkiego Tygodnia; tą wdzięcznością obejmujemy także scholę, która przygotowała pieśni na Wigilię Paschalną.
  – Panom: Wojciechowi Maciągowi i Robertowi Nykielowi dziękujemy za zaprojektowanie        i wykonanie dekoracji Grobu Pańskiego.
  – Państwu Monice i Piotrowi Bartmińskim dziękujemy za trud przygotowania wszystkich komentarzy do liturgii Wielkiego Tygodnia.
  – wszystkim wspólnotom za aktywny udział w liturgii oraz w modlitwie adoracyjnej, a także za posługę w nabożeństwach Drogi Krzyżowej podczas całego Wielkiego Postu. Te słowa wdzięczności kierujemy do członków Rady Duszpasterskiej, Akcji Katolickiej i Domowego Kościoła, młodzieży z KSM oraz scholii, harcerzy, wspólnot neokatechumenalnych, kół różańcowych, Legionów Maryi (także za pomoc przy sprzedaży chlebków dobroci), Grupy Modlitewnej św. o. Pio i Koła Przyjaciół Radia Maryja.
  – Paniom: Barbarze Golec i Jolancie Wierzchowskiej dziękujemy za uwiecznienie naszej modlitwy na fotografiach dla następnych pokoleń.
  Wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”!
 3. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego ma swoją oktawę –  przez osiem kolejnych dni Kościół raduje się zwycięstwem Chrystusa nad śmiercią tak samo uroczyście, jak to czyniliśmy wczoraj. Zachęcamy zatem do licznego uczestnictwa w Eucharystii w kolejne dni oktawy. Z racji oktawy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek będzie całodzienne wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, a wieczorną Eucharystię połączymy z nieszporami. W piątek po południu będą dwie Msze św. – o godz. 17.00 (dla dzieci) i o 18.00. Spowiedź podczas Mszy św. porannych oraz po południu po nabożeństwie pokutnym, które rozpocznie się o godz. 16.00. Przypominamy, ze istotą nowenny pierwszych piątków miesiąca jest przyjęcie w tym dniu Komunii św. – jeżeli jesteśmy w stanie łaski uświecającej, nie musimy w piątek przystępować do spowiedzi. W sobotę nabożeństwo fatimskie odprawimy o godz. 20.00.
 5. W przyszłą niedzielę, w ostatnim dniu oktawy Zmartwychwstania Pańskiego, obchodzić będziemy Święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św., a po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego. Niedziela Miłosierdzia Bożego jest świętem patronalnym „Caritas”. Przed kościołem zbierane będą ofiary na potrzeby tej charytatywnej organizacji.
 6. Także w przyszłą niedzielę, o godz. 16.00, w kościele odbędzie się konferencja różańcowa, a o godz. 17.00 sprawowana będzie Msza św. w intencjach różańcowych.
 7. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na spotkanie wielkanocne. Odbędzie się ono w najbliższą sobotę, po Mszy św. o godz. 18.00, w sali konferencyjnej.
 8. W zakrystii można już nabyć przygotowany przez KSM dziennik medytacji „Słowo Życia” na ten miesiąc.
 9. Jak zawsze zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem można kupić „Niedzielę”   i „Gościa Niedzielnego”, a w naszym parafialnym sklepiku także inne czasopisma.

Komentarze zostały wyłączone.