Serdecznie dziękujemy o. Tomaszowi Sajdakowi ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej za dzisiejszą posługę w naszej parafii i głoszenie Słowa Bożego. Po Mszy św. o. Tomasz rozprowadzał będzie kalendarze misyjne – nabywając je wspieramy działalność misyjną oo. oblatów.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 19.00 odbędzie się pierwsze z sześciu spotkań Seminarium Odnowy Wiary. Zapraszamy wszystkie osoby pragnące wzmocnić swoją wiarę oraz nauczyć się, jak skutecznie przekazywać wiarę innym.

We wtorek o godz. 19.00 w kościele dolnym sprawowana będzie Msza św. w intencji kobiet, na którą zapraszają panie związane z portalem urzekająca.pl. Po Eucharystii będzie wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

W piątek, 29 listopada, o godz. 16.30 w sali św. Wawrzyńca odbędzie się spotkanie formacyjne Grupy Modlitewnej św. o Pio; o godz. 18.00, w kościele, odprawiona będzie Msza św. wotywna o św. o. Pio w intencjach zbiorowych.

Ks. Piotr zaprasza na kolejną Lectio divina, która w tym tygodniu odbędzie się o stałej porze, czyli w piątek, o godz. 17.00.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 będzie konferencja różańcowa, a o godz. 17.00 sprawowana będzie Msza św. w intencjach różańcowych.

Rodziców kandydatów do bierzmowania zapraszamy w przyszłą niedzielę na, Mszę św. o godz. 17.00, a po Mszy św. na spotkanie formacyjne.

Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza na rekolekcje adwentowe, które odbędą się w dniach 29 listopada – 1 grudnia w kościele rektoralnym Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Staszica. Rozpoczną się one w piątek o godz. 18.00. Rekolekcje wygłosi ks. Grzegorz Różyło. Szczegóły na stronie internetowej Duszpasterstwa.

Akcja Katolicka prowadzi zbiórkę różańców (w dobrym stanie), które za pośrednictwem oo. werbistów zostaną przekazane ubogim w Afryce. Różańce będą zbierane w parafialnym sklepiku we wszystkie niedziele grudnia od godz. 8.00 do 14.00.

Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem można nabyć „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, a inne czasopisma w naszym parafialnym sklepiku. Można tam kupić także „Ewangelie na każdy dzień 2020 r.” z komentarzami i objaśnieniami, książki dla dzieci i dorosłych, które mogą być dobrym prezentem mikołajkowym czy świątecznym, kalendarze, karty świąteczne, lampiony adwentowe i różne dewocjonalia.

Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzemy naszego Seminarium Duchownego.

Dzisiaj od godz. 10.00 do 15.00 przeprowadzona będzie zbiórka w ramach akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. Dary rzeczowe, jak ubrania, środki czystości, zabawki czy przybory szkolne będzie można złożyć w punkcie zorganizowanym przy naszym kościele.

Komentarze zostały wyłączone.