W najbliższy wtorek, 19 listopada, gościć będziemy br. Macieja z Taize. Zapraszamy na modlitwę z Jego udziałem po Mszy św. wieczornej, a następnie na spotkanie w sali Centrum Duszpasterstwa Młodzieży. Tak  jak zapowiadaliśmy, w związku z tym wydarzeniem różaniec wypominkowy za zmarłych we wtorek będzie wyjątkowo już o godzinie 17.00.

Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się w środę, po wieczornej Mszy św.,     w czytelni czasopism.

W piątek, 22 listopada, przypada liturgiczne wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, podczas której będziemy się modlić w intencji naszego chóru parafialnego, scholii oraz muzyków kościelnych. Szczególne zaproszenie kierujemy do wielbicieli chorału gregoriańskiego i liturgii w języku łacińskim, bowiem Msza św. sprawowana będzie po łacinie, a chór wykona śpiewy gregoriańskie. Przy tej okazji bardzo gorąco zachęcamy obdarzonych słuchem muzycznym uczniów szkół średnich, studentów, młodzież pracującą, a także nieco starsze osoby do wstępowania w szeregi naszego chóru. Zainteresowanych prosimy o kontakt z p. organistą.

W tym tygodniu Lectio divina będzie w sobotę. Zapraszamy na godz. 17.00 do kościoła wszystkich pragnących lepiej przygotować się do niedzielnej Liturgii Słowa.

Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców w przyszłą niedzielę sprawowana będzie w kościele dolnym, o godz. 11.30.

W środę o godz. 18.15 i w piątek o godz. 11.30 w kinie Bajka wyświetlony będzie film „Nieplanowane”. Będą to seanse przeznaczone dla naszych parafian. Bilety po 12 zł. Chętnych do obejrzenia prosimy o zgłoszenie się do zakrystii w celu zapisania się na listę i nabycia biletu.

24 listopada, tj. w najbliższą niedzielę, w godz. 10.00 – 15.00, odbędzie się Wielka Uliczna Zbiórka w ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Wolontariusze, których zadaniem będzie przyjmowanie darów od mieszkańców, zaproszeni są na spotkanie, które odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 17.30 w siedzibie Radia Lublin. Szczegóły na stronie internetowej akcji.

Gorąco zachęcamy do rozważania Słowa Bożego i czytania prasy katolickiej. Pod chórem są do kupienia „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, a w naszym parafialnym sklepiku inne czasopisma i książki religijne. Można tam nabyć m.in. „Ewangelie na każdy dzień 2020 r.” z komentarzami i objaśnieniami, książeczki dla dzieci, ale także kalendarze i lampiony adwentowe.

Komentarze zostały wyłączone.