1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 19.00 modlić się będziemy za wszystkich parafian zmarłych od ostatniego odpustu parafialnego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, szczególnie rodziny, krewnych i przyjaciół tych zmarłych.
 2. Także dzisiaj, o godz. 20.00, zespół „Guadalupe” wykona „Oratorium o św. Józefie”. Serdecznie zapraszamy.
 3. Jutro przeżywać będziemy uroczystość patrona naszej parafii, św. Józefa i drugi dzień rekolekcji wielkopostnych. Msze św. sprawowane będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i główna, uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 18.00.
 4. Wtorek i środa to kolejne dni rekolekcji. Konferencje ogólne głoszone będą podczas Mszy św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Na godz. 19.30 zapraszamy młodzież i tych wszystkich, którzy nie będą mogli uczestniczyć we wcześniejszych spotkaniach. W czasie rekolekcji nie będzie Mszy św. o godz. 7.30 i 8.00.
 5. Z sakramentu pojednania i pokuty będzie można skorzystać we wtorek i środę. Spowiedź będzie w kościele dolnym od godz. 8.30 do 12.00 i po południu od godz. 17.00 do 20.00, z przerwami w czasie głoszenia konferencji.
 6. Chorych z przedświąteczna posługą sakramentalną kapłani odwiedzą w sobotę, 24 marca. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii bądź kancelarii.
 7. W najbliższy piątek drogę krzyżową odprawimy na os. Piastowskim. Rozpoczniemy o godz. 16.30 przed kościołem.
 8. W tym tygodniu spotkanie ze Słowem Bożym w duchu Lectio Divina odbędzie się w sobotę o godz. 17.00 w kościele.
 9. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej. Palmy święcić będziemy na początku każdej Eucharystii. Na Mszy św. o godz. 10.00 obrzęd poświęcenia odbędzie się przed kościołem; po poświęceniu wejdziemy procesyjnie do świątyni. Uroczysta procesja z palmami będzie także przed Eucharystią o godz. 11.30. Prosimy o zgromadzenie się o godz. 11.15 przed wejściem do kościoła dolnego, skąd procesja wyruszy.
 10. Z inicjatywy św. Jana Pawła II Niedziela Palmowa przeżywana jest w Kościele jako Światowy Dzień Młodzieży. Zapraszamy młodych do uczestnictwa w spotkaniu diecezjalnym. W piątek, 23 marca, o godz. 18.00 będzie droga krzyżowa na terenie byłego obozu koncentracyjnego na Majdanku. W Niedzielę Palmową o godz. 12.30 na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbędzie się spotkanie ewangelizacyjne z udziałem zespołu Full Power Spirit, po którym wyruszy procesja z palmami do archikatedry, gdzie sprawowana będzie uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. abpa Stanisława Budzika.
 11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00 i Gorzkich Żalach pieśni pasyjne śpiewał będzie nasz chór parafialny. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i rozważania męki Pana Jezusa.
 12. Przed ołtarzem stoi skarbona do której można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 13. Prosimy o pomoc w przygotowaniu paczek świątecznych dla najuboższych parafian. Trwałe artykuły spożywcze oraz ofiary pieniężne na ten cel przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii; pieniądze można także wrzucać do skarbony przy głównym wejściu do kościoła.
 14. Serdecznie dziękujemy Ignacemu Kudlakowi, Ignacemu Chodowskiewmu, Jankowi i Antkowi Maciągom, Pawłowi i Gabrysiowi Cabrykom, Jędrzejowi i Piotrowi Bartmińskim, Rafałowi Cebrykowi z synem i Dariuszowi Kossowskiemu z synem za pomoc w odśnieżeniu parkingu i placu przed kościołem. Bóg zapłać!
 15. Uczynnych parafian chętnych do rozniesienia gazetki parafialnej „Ku Wspólnocie” wśród swoich sąsiadów zapraszamy do zakrystii ministranckiej po jej odbiór.
 16. Pod chórem młodzież z Wolontariatu Misyjnego rozprowadza kartki świąteczne o tematyce misyjnej. Nabywając je wspieramy działalność misyjną Ojców Białych w Afryce.
 17. Młodzież z KSM zaprasza na kiermasz palm wielkanocnych.

Komentarze zostały wyłączone.