We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes. Obchodzony jest wtedy Światowy Dzień Chorego. Z tej racji w naszym kościele o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich osób chorych i w podeszłym wieku, podczas której udzielany będzie sakrament chorych. Od godz. 9.30 będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

Wszystkich członków i sympatyków Ruchu Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata MAITRI oraz osoby zaangażowane w dzieło Adopcji Serca zapraszamy na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w najbliższy piątek, o godz. 17.00, w sali konferencyjnej. Po spotkaniu zapraszamy do kościoła na Eucharystię.

W tym tygodniu spotkanie ze Słowem Bożym w duchu Lectio divina będzie w sobotę, wyjątkowo już o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy.

Za tydzień w naszej parafii rozpocznie się nowy cykl katechez neokatechumenalnych. Głoszone będą w niedziele o godz. 20.00 oraz w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00.

W przyszłą niedzielę gościć będziemy wolontariuszy Gorącego Patrolu z Centrum Wolontariatu w Lublinie, którzy na co dzień pomagają osobom bezdomnym. Tym razem chcą swoim podopiecznym zorganizować pielgrzymkę – wyjazd do Rzymu na obchody setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Po każdej Mszy św. zbierać będą do puszek ofiary na sfinansowanie tej pielgrzymki. Zachęcamy do wsparcia.

W najbliższy weekend przeprowadzona będzie zbiórka makulatury. Kontener ustawiony będzie obok śmietnika, przy wjeździe na parafialny parking.

Przypominamy o planowanej pielgrzymce do Gruzji i Armenii na przełomie czerwca i lipca. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii lub kancelarii. Program zamieszczony jest także na stronie internetowej naszej parafii.

W ostatnich dniach na terenie naszych osiedli miały miejsce liczne próby wyłudzenia pieniędzy. Najczęściej oszuści działali metodą „na wnuczka” i „na policjanta”. Apelujemy zatem, szczególnie do ludzi starszych, samotnych, o wzmożoną czujność i wielką rozwagę, aby nie dać się okraść, a każdą próbę oszustwa prosimy zgłaszać policji.

Jak zawsze zachęcamy do lektury „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy też do odwiedzenia naszego parafialnego sklepiku, gdzie można kupić także inne czasopisma oraz dewocjonalia, modlitewniki i książki o tematyce religijnej.

Komentarze zostały wyłączone.