Wczoraj w katedrze radomskiej święcenia kapłańskie przyjął, pochodzący z naszej parafii, o. Paweł Bolibok. Już dzisiaj zapraszamy na Mszę św. prymicyjną, którą odprawi w naszym kościele w niedzielę, 9 czerwca, o godz. 13.00 i prosimy o modlitwę w Jego intencji.

We wtorek o godz. 19.00 sprawowana będzie kolejna Msza św. w intencji kobiet, na którą zapraszają panie związane z portalem urzekająca.pl.

W piątek o godz. 16.30 w sali św. Wawrzyńca odbędzie się spotkanie formacyjne Grupy Modlitewnej św. o. Pio, a o godz. 18.00 sprawowana będzie Msza św. wotywna o św. o. Pio w intencjach zbiorowych.

W tym tygodniu spotkanie ze Słowem Bożym w duchu Lectio divina będzie w piątek, o godz. 17.00, w kościele. Serdecznie zapraszamy.

W sobotę rozpocznie się nowy miesiąc – czerwiec. O godz. 17.00, jak w każdą pierwszą sobotę miesiąca, odprawimy nabożeństwo fatimskie, a po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 odbędzie się konferencja różańcowa i zmiana tajemnic w Kołach Różańcowych.

Powstał nowy plan zagospodarowania przestrzennego zielonego placu pomiędzy naszym kościołem a ul. Zana. Prosimy o zainteresowanie się projektem zabudowy tego terenu.

We wtorek, 28 maja, w KUL odbędzie się piąte sympozjum z cyklu „Duchowość Ziemi Świętej” poświęcone kobiecie. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.

Filia Nr 3 Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie, Fundacja „Dwa Ognie”, Klub Aktywnego Seniora, Dom Kultury LSM i Administracja Osiedla Piastowskiego zapraszają w najbliższą środę, 29 maja, na obchody Dnia Sąsiada. Piknik rozpocznie się o godz. 14.00 na zielonym placu przy ul. B. Chrobrego. Szczegóły na plakatach.

Przed kościołem wolontariusze zbierają ofiary na leczenie 13-letniego Kacpra, zmagającego się z ostrą białaczką limfoblastyczną. Dotychczasowa walka z chorobą nie powiodła się. Szansą na wyzdrowienie jest kuracja w Klinice Uniwersyteckiej w Munster, wyceniona na około 800 tys. zł. Zechciejmy wesprzeć Kacpra w jego walce z chorobą.

Zainteresujmy się prasą katolicką. „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego” można nabyć pod chórem, inne czasopisma w naszym parafialnym sklepiku, a w zakrystii Dziennik Medytacji na czerwiec.

Dzisiaj odbywają się wybory do Parlamentu Europejskiego. Zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu i przypominamy, że jest to nasz patriotyczny i moralny obowiązek.

Komentarze zostały wyłączone.