OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W przeszłą niedzielę na Mszy św. o 11.30 modlić się będziemy w intencji dziękczynnej za kończący się rok szkolny. Będziemy też wtedy dziękować p. Elżbiecie Czarnocie za 33 lata ofiarnej pracy katechetycznej w naszej parafii.

Również w przyszłą niedzielę o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej.

2. Dobiegamy prawie połowy czerwca – miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe sprawujemy codziennie o godz.17.30 a w niedziele o 18.00.

3. W czwartek, 15 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy Świętej o godz.18.00 wyruszy procesja na placu kościelnym do czterech ołtarzy. Niech liczny udział w tej liturgii świadczy o naszej wierze w prawdziwą, realną obecność Chrystusa w eucharystycznych postaciach, o naszym odważnym wyznawaniu tej tajemnicy wiary. Prosimy o przygotowanie ołtarzy. Po procesji poświęcenie wianuszków.

4. Zaś w piątek, 16 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszym kościele Msze Święte z uroczystości o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.

Tego dnia w naszym kościele parafialnym, o godz. 12.00 odbędzie się pogrzeb śp. Emilii Telegi, która przez wiele lat posługiwała w chórze naszej parafii.

5. A w sobotę, 17 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

6. Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Czuwaniu Grup Modlitwy O. Pio, które odbędzie się w dniu 17 czerwca w Łagiewnikach. Szczegółowy program znajduje się w kruchcie kościoła. Zapisy w zakrystii. Zapraszamy młodych na pielgrzymkę na Jasną Górę na ogólnopolskie posłanie na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Zapisy w zakrystii i przez stronę Centrum Młodych. Są jeszcze miejsca na wyjazd na spotkanie młodych z papieżem Franciszkiem, szczegóły u ks. Damiana.

7. Dyrektor Przedszkola nr 33 im. Kubusia Puchatka w Lublinie wraz ze współorganizatorami, serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców osiedla  A. Mickiewicza na Dzień sąsiada, który odbędzie się 14 czerwca (środa) w godzinach 15.00-18.00 na boisku przy placu z rakietą.

8. W przyszłą po Mszach św. ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć świeckich misjonarzy z Przymierza Miłosierdzia, którzy w lipcu i sierpniu wyjadą w ramach wolontariatu misyjnego do Brazylii i Wenezueli.

9. W najbliższy weekend na parkingu parafialnym będzie ustawiony kontener na makulaturę.

10. Zapraszamy do lektury Słowa Bożego oraz prasy katolickiej.

Komentarze zostały wyłączone.