OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś po Mszach św. ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć świeckich misjonarzy z Przymierza Miłosierdzia, którzy w lipcu i sierpniu wyjadą w ramach wolontariatu misyjnego do Brazylii i Wenezueli.

2. Ciągle trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za miłosierdzie Boże i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość Boga i bliźniego. Nabożeństwa sprawujemy codziennie o godz. 17.30 a w niedziele o 18.00.

3. We środę 21 czerwca zapraszamy na nabożeństwo z cyklu „Idźmy do św. Józefa”. Odbędzie się ono po Mszy św. wieczornej

4. W piątek, 23 czerwca, będziemy obchodzili Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Wszystkich ojców ze swoimi najbliższymi zapraszam na specjalną Msze Świętą o godz. 18.00.

5. W sobotę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. W naszym kościele msze Święte o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.

6. Wielkimi krokami zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Dziś na Mszy św. o godz. 11.30 będziemy dziękować za cały rok szkolny oraz prosić, aby wakacje były błogosławionym czasem naszego wypoczynku, regeneracji sił, ale także duchowego wzrostu. Nawet w wakacje można wybrać się na rekolekcje czy pielgrzymkę, a odwiedzając ciekawe miejsca, zwłaszcza w świątyniach nie tylko podziwiać piękno, ale oddać cześć Panu całego stworzenia. 

7. Ksiądz Arcybiskup zaprasza wszystkie małżeństwa i rodziny na I Archidiecezjalny Dzień Rodzin pod hasłem „Radosne RAZEM”. Będzie on miał miejsce w Wąwolnicy, w niedzielę 25 czerwca br. Rozpocznie się o godz. 12.00 Eucharystią z odnowieniem przysięgi małżeńskiej. W programie między innymi świadectwa małżonków, koncert zespołu Guadalupe, wspólny posiłek i wiele atrakcji dla dzieci. Więcej informacji na plakacie i na stronie www.swietorodzin.pl.

8. W imieniu Bractwa Miłosierdzia Bożego im. Brata Alberta, dziękujemy wszystkim, którzy dzielą się swoimi ubraniami wspierając fundusz przychodzący z pomocą potrzebującym. Środki zebrane w ubiegłym miesiącu pozwoliły zapłacić rachunek miesięczny za gaz potrzebny do przygotowania posiłków w kuchni Brata Alberta.

9. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy do zapisów w kancelarii parafialnej i w zakrystii. Zapisy do końca czerwca. Więcej informacji u ks. Damiana.

Komentarze zostały wyłączone.