Lubelska Szkoła Ewangelizacji Miriam zaprasza dzisiaj na Eucharystię o godz. 19.00 oraz na kolejne czuwanie modlitewne i uwielbienie z cyklu Silent Disco.

Ostatnie przed przerwą wakacyjną spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się jutro po Mszy św. wieczornej.

We wtorek, 21 czerwca, gościć będziemy ks. bpa Adama Baba. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 ks. Biskup udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Osoby, które zwykły uczestniczyć w wieczornych Eucharystiach prosimy, aby w miarę możliwości, w tym dniu przyszły na Mszę św. rano. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców, rodzeństwa i świadków będzie jutro po Mszy św. wieczornej.

W najbliższy czwartek przypada, przeniesiona z 24 czerwca, uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest to zarazem ostatni dzień oktawy uroczystości Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 18.00 przejdziemy w procesji eucharystycznej po placu kościelnym. Na zakończenie uroczystości zostaną poświęcenie wianki z kwiatów i ziół.

W piątek przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 odbędą się obłóczyny kanonickie naszego Proboszcza, ks. Andrzeja Szuleja. Strój kanonika Kapituły Archikatedralnej Lubelskiej oraz insygnia kanonickie wręczy ks. bp Adam Bab, który Eucharystii będzie przewodniczył. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym podniosłym wydarzeniu i prosimy o modlitwę w intencji naszego Proboszcza, ks. kan. Andrzeja. Z racji uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W najbliższą sobotę, 25 czerwca, Legion Maryi przeżywał będzie ACIES – doroczną uroczystość, podczas której legioniści odnawiają przyrzeczenia wierności Legionu i osobiste poświęcenie się Matce Bożej. O godz. 9.30 będzie Różaniec, a o 10.30 uroczysta Eucharystia, której przewodniczył będzie ks. bp Adam Bab.

Ks. Prałat Stanisław Dziwulski, który 15 czerwca obchodził 50 r. święceń kapłańskich zaprasza całą społeczność parafialną na wspólne dziękczynienie Panu Bogu za dar powołania i 50 lat kapłaństwa. Uroczysta Eucharystia sprawowana będzie w przyszłą niedzielę o godz. 13.00.

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich oferuje starszym, samotnym osobom wolontariat towarzyszący, w ramach Programu OBECNOŚĆ. Wolontariat ten to budowanie długotrwałych, opartych na przyjaźni i zaufaniu, relacji wolontariusza z seniorem. Więcej informacji na plakatach i ulotkach. Zapraszamy także osoby, które pragną włączyć się w wolontariat.

Zachęcamy do rozważania Słowa Bożego, a także do nabywania i czytania „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” oraz innej prasy katolickiej. Można ją nabyć pod chórem, w zakrystii i w naszym parafialnym sklepiku.

Komentarze zostały wyłączone.