Jutro przypada uroczystość św. św. Apostołów Piotra i Pawła. Dla nas będzie to wyjątkowy dzień, bowiem nasz ks. Proboszcz Adam w archikatedrze lubelskiej przyjmie święcenia biskupie. Ceremonia rozpocznie się o godz. 11.00 i będzie transmitowana przez Telewizję Trwam, TVP 3 Lublin, Radio Plus Lublin oraz przez internet. Zachęcamy do uczestnictwa. W naszym kościele Msze św. sprawowane będą o godz. 7.00, 8.30, 17.00 i 19.00.

Już we wtorek, podczas Eucharystii o godz. 19.00, ks. bp Adam udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Jutro o godz. 18.00 w kościele będzie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i świadków.

Ks. Arcybiskup mianował ks. Andrzeja Szuleja, dotychczasowego proboszcza w Snopkowie, proboszczem naszej parafii. Cieszymy się nowym pasterzem w naszej wspólnocie, tym bardziej, że ks. Andrzej wraca do nas, gdyż w latach 1998 – 1999 był tutaj wikariuszem. Uroczyste wprowadzenie nowego proboszcza odbędzie się w przyszłą niedzielę podczas Eucharystii o godz. 19.00.

Ks. Arcybiskup odwołał z funkcji wikariusza naszej parafii ks. Piotra Ochala. Ks. Piotr będzie finalizował doktorat na KUL i pracował w duszpasterstwie akademickim. Serdecznie dziękujemy Mu za 6 lat pięknej, gorliwej pracy w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i darów Ducha Świętego na nowy etap kapłańskiego życia. Na miejsce ks. Piotra wikariuszem naszej parafii został mianowany ks. Zbigniew Zarzeczny, wice-asystent KSM-u diecezji lubelskiej, dotychczasowy wikariusz w Turobinie.

W lipcu i sierpniu obowiązywał będzie wakacyjny porządek sprawowania Liturgii w naszym kościele – w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 13.00 i 17.00; chrzty udzielane będą podczas Eucharystii o godz. 11.30.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek po południu będzie tylko jedna Msza św. – o godz. 18.00. Spowiedź w piątek podczas Mszy św. porannych oraz po południu od godz. 17.00. W sobotę nabożeństwo fatimskie odprawimy o godz. 17.00.

W przyszłą niedzielę konferencja różańcowa i zmiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca będzie o godz. 18.00, a Mszę św. w intencjach różańcowych odprawimy o godz. 19.00.

Z radością informujemy, że kleryk Kamil Klocek jesienią tego roku przyjmie święcenia diakonatu. Jeśliby ktoś miał wiedzę o faktach, które uniemożliwiają mu przyjęcie święceń, prosimy o poinformowanie tutejszych duszpasterzy.

Pod chórem wyłożony jest grafik indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele dolnym. Prosimy o wpisywanie się.

Wspólnota Akademii Młodzieżowej zaprasza młodzież w wieku 12-17 lat na warsztaty pt. „Wakacyjne odkrywanie talentów”. W ramach warsztatów odbędzie się 5 spotkań, pierwsze już 2 lipca o godz. 10.00 w salce na plebanii. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej inicjatywie, która daje młodzieży możliwość pożytecznego spędzenia czasu.

42. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy w tym roku 4 sierpnia. Zapisy w dniach 1-10 lipca ze względu na pandemię koronawirusa, będą możliwe tylko drogą meilową. Szczegóły na www.pielgrzymka.lublin.pl. W parafii lub przez stronę internetową można składać ofiary z intencjami na Fundusz „Idę z Tobą”. Wysokość ofiar dowolna.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze „Niedzieli” zamieszczony jest wywiad z ks. Biskupem Adamem. Polecamy!

Komentarze zostały wyłączone.