W lipcu i sierpniu obowiązywał będzie wakacyjny porządek sprawowania Liturgii w naszym kościele – w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 13.00 i 17.00; chrzty udzielane będą podczas Eucharystii o godz. 11.30.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu; zachęcamy do modlitwy w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek po południu będzie tylko jedna Msza św. – o godz. 18.00. Spowiedź w piątek podczas Mszy św. porannych oraz po południu od godz. 17.00. W sobotę nabożeństwo fatimskie odprawimy o godz. 17.00.

W przyszłą niedzielę konferencja różańcowa i zmiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca będzie o godz. 18.00, a Mszę św. w intencjach  różańcowych odprawimy o godz. 19.00.

W najbliższy piątek w naszej parafii gościć będziemy dwa chóry uczestniczące we wspomnianym Kongresie Polskiej Federacji Pueri Cantores. Chór Pueri Cantores Tarnovienses z Tarnowa i chór Cantores Minores z Warszawy śpiewać będą podczas Mszy św. o godzinie 18.00, a po Eucharystii dadzą koncert. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Zwracamy się jednocześnie z prośbą do życzliwych parafian o dostarczenie w piątek ciast na poczęstunek dla chórzystów.

W dniach 13 – 14 lipca odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do Częstochowy. Zapisy i wszelkie informacje pod numerem telefonu zamieszczonym w gablocie naszego Koła Przyjaciół Radia Maryja.

W zakrystii i w kancelarii można się już zapisać na Lubelską Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę, a także zgłosić intencję i złożyć ofiarę na fundusz „Idę z Tobą”.

Są jeszcze miejsca na wrześniową pielgrzymkę do Rumunii. Osoby, które już się zapisały i wpłaciły zaliczkę mogą w zakrystii odebrać potwierdzenie wpłaty. Cały czas przyjmujemy także zgłoszenia chętnych na listopadową pielgrzymkę do Ziemi Świętej.

Bieszczadzka Pracownia Ikon Krzyża Świętego zaprasza na trzydniowe warsztaty pisania ikon, które odbędą się w Dąbrówce pod Lublinem. Więcej informacji na plakacie oraz w Fundacji Odkrywamy Talenty przy ul. Lubartowskiej 77.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nowopowstałego liceum: Lubelskiej Szkoły Realnej. Szkoła będzie opierać model wychowania i dydaktyki o wartości chrześcijańskie, wychowywać odpowiedzialnych i zaangażowanych społecznie absolwentów. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.

Komentarze zostały wyłączone.