Dzisiaj w naszej parafii odbędzie się dekanalny dzień skupienia dla narzeczonych. Przyszłych małżonków zapraszamy na godz. 15.00 do kościoła dolnego.

W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwaną uroczystością Matki Bożej Zielnej. Po każdej Mszy św. zostaną poświęcone wiązanki z tegorocznych ziół, kwiatów, kłosów zbóż, owoców i warzyw. Dla wiernych, którzy nie mają własnych ogródków skromne bukiety przygotują panie z Legionu Maryi.

W środę wyruszyła Piesza Pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę. Zachęcamy do śledzenia w katolickich mediach relacji z pielgrzymiego szlaku, a także do wspierania naszą modlitwą pątników podążających do tronu Jasnogórskiej Pani.

W dniach 19 – 22 sierpnia w Garbowie odbędzie się doroczne Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej, tzw. SMAL. Młodzi ludzie będą mogli doświadczyć radości z wiary przeżywanej we wspólnocie oraz pogłębić swoją relację z Chrystusem; będą uczestniczyć w konferencjach, spotkaniach w grupach, adoracjach, Eucharystiach oraz w radosnej zabawie, a celem będzie poznanie prawdziwej miłości, jaką oferuje nam Chrystus. Chętnych do wzięcia udziału w tym wydarzeniu prosimy o zgłoszenie się po Mszy św. do zakrystii, gdzie ks. Damian przyjmuje zgłoszenia.

W najbliższy weekend przeprowadzona będzie zbiórka makulatury. Kontener ustawiony będzie, jak zawsze, przy wjeździe na parafialny parking.

Pod chórem można kupić „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, a w zakrystii także „Miłujcie się”, „Różaniec” i „Małego Gościa Niedzielnego”. Gorąco zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Komentarze zostały wyłączone.