Dzisiaj jest pierwsza niedziela miesiąca. Z tej racji o godz. 18.00 w kościele odbędzie się konferencja różańcowa i zmiana tajemnic w kołach różańcowych, a o godz. 19.00 będzie Msza św. w intencjach różańcowych.

W najbliższą środę, 4 sierpnia, po Mszy św. sprawowanej o godz. 6.00 w archikatedrze lubelskiej wyruszy Piesza Pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę. Zachęcamy do uczestnictwa w tej Eucharystii, chociażby za pośrednictwem internetu, a także do śledzenia w katolickich mediach relacji z pielgrzymiego szlaku oraz do modlitwy w intencji pielgrzymów.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek przeżywać będziemy także Święto Przemienienia Pańskiego. W naszym kościele Msze św. odprawiane będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i po południu o godz. 17.00 i 19.00. Kancelaria parafialne w tym dniu będzie nieczynna. Jest to święto patronalne sąsiedniej parafii, przy ul. Nadbystrzyckiej. W sobotę nabożeństwo fatimskie z procesją światła odprawimy o godz. 17.00.

Sierpień, który dzisiaj się rozpoczyna, jest miesiącem trzeźwości. Bardzo gorąco zachęcamy do abstynencji, a także do modlitwy o trzeźwość naszego narodu oraz w intencji osób uzależnionych od alkoholu, narkotyków i innych używek.

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w poprzednią niedzielę na Fundusz MIVA Polska, z którego finansowany jest zakup środków transportu dla polskich misjonarzy, oraz za ofiary na rzecz powodzian z Europy Zachodniej. Dziękujemy także za wszystkie ofiary złożone w ostatnim czasie na nowe ławki do kościoła dolnego, gdzie w godnych warunkach można teraz modlić się i adorować Najświętszy Sakrament. Przypominamy, że wystawienie trwa w dni powszednie od godz. 8.30 do 18.00.

CDM otwiera Letnią Scenę i zaprasza na koncert Patryka Kosmulskiego. Popularne piosenki oraz utwory autorskie będzie można usłyszeć już w najbliższy czwartek o godz. 19.00 w strefie relaksu CDM, obok wejścia do dolnego kościoła.

Zainteresujmy się prasą katolicką. Pod chórem można nabyć „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, a w zakrystii także „Miłujcie się”, „Różaniec” oraz „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci.

Komentarze zostały wyłączone.