1. Dziękujemy ks. Władysławowi Chałupiakowi za wygłoszone Słowo Boże. Zachęcamy do wsparcia jego pracy duszpasterskiej ofiarą do puszki przy wyjściu z kościoła. Jednocześnie dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę; są one przeznaczone na działalność Centrum Charytatywnego lubelskiej „Caritas” w Krasnymstawie.
  2. W środę przeżywać będziemy uroczystość Wniebowzięcia NMP, potocznie zwaną świętem Matki Bożej Zielnej. W naszym kościele Msze św. sprawowane będą w takim porządku, jak w niedziele wakacyjne, tj. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 19.00. Po każdej odbędzie się obrzęd błogosławieństwa tegorocznych ziół, kwiatów, zbóż, owoców i warzyw. Przypominamy, że w uroczystość Wniebowzięcia NMP każdy katolik powinien uczestniczyć w Eucharystii.
  3. Organizujemy autokarową pielgrzymkę na uroczystości w Wąwolnicy, w niedzielę, 2 września. Wyjazd będzie o godz. 10.00. Koszt – 20 zł. Zapisy wraz z wpłatą w zakrystii bądź w kancelarii.
  4. Fundacja Dwa Ognie organizuje w poniedziałki od godz. 17.00 zabawy dla dzieci na kolejnych osiedlach LSM. Jutro zabawy takie będą miały miejsce na osiedlu Mickiewicza, na placu z rakietą. Szczegóły znajdziemy na plakatach.
  5. Radni Dzielnicy Rury w ramach tzw. zielonego budżetu obywatelskiego proponują zagospodarowanie na cele rekreacyjne terenu wąwozu pomiędzy ulicami Kazimierza Wielkiego i Nowomiejską. Poparcie dla tej inicjatywy można wyrazić podpisem w kancelarii parafialnej.
  6. Stowarzyszenie Wiosna, organizator ogólnopolskich programów pomocowych „Szlachetna Paczka” i „Akademia Przyszłości”, poszukuje wolontariuszy do kolejnej edycji obu programów. Od liczby wolontariuszy zależy skala pomocy jaką zostaną objęte ubogie rodziny i dzieci w potrzebie. Więcej informacji na stronie: www.superw.pl
  7. Najbliższa sobota i niedziela będą kolejnymi dniami zbiórki makulatury, którą będzie można wrzucać do ustawionego na parkingu kontenera.
  8. Zachęcamy do czytania „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Można je nabyć pod chórem lub w zakrystii.

Komentarze zostały wyłączone.