1. Dzisiaj o godz. 18.00 w kościele odbędzie się konferencja różańcowa i zmiana tajemnic, a o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencjach różańcowych.
  2. Jutro przeżywać będziemy Święto Przemienienia Pańskiego. W naszym kościele Msze św. sprawowane będą o godz. 7.00, 8.00, 9.00 i po południu o godz. 18.00. Jest to święto patronalne sąsiedniej parafii, przy ul. Nadbystrzyckiej. Tamtejszy ks. Proboszcz zaprasza na uroczystą sumę odpustową, która będzie o godz. 18.00.
  3. Zachęcamy do śledzenia w katolickich środkach przekazu relacji z Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, a także do modlitwy w intencji pielgrzymów.
  4. Przypominamy, że w każdą środę sierpnia od godz. 10.00 do 13.00 w naszej parafii organizowane są gry, zabawy, animacje oraz warsztaty dla najmłodszych w ramach prowadzonej przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Lublinie akcji „Dobre Wakacje w Dobrym Towarzystwie”. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci.
  5. W zakrystii przyjmujemy zgłoszenia chętnych do uczestnictwa w Spotkaniu Młodych Archidiecezji Lubelskiej, które odbędzie się w Garbowie w dniach 23 – 26 sierpnia.
  6. Fundacja Dzieci Afryki z Legionem Maryi prowadzą akcję „Piórniki do Afryki”, której celem jest zebranie piórników dla afrykańskich dzieci. Nowe, nieużywane piórniki wraz z wyposażeniem (ołówki, długopisy, kredki itp. przybory) przyjmujemy w zakrystii do najbliższej środy włącznie.
  7. Rozpoczął się sierpień – miesiąc trzeźwości. Bardzo gorąco zachęcamy do abstynencji i do modlitwy o trzeźwość naszego narodu oraz w intencji osób uzależnionych od alkoholu, narkotyków i innych używek.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Pod chórem można nabyć „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, a w zakrystii także „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci. W zakrystii są też do kupienia redagowane przez KSM Dzienniki Medytacji „Słowo Życia” na ten miesiąc.

Komentarze zostały wyłączone.